Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosin is lehet kitűnő vagy...

Orvosin is lehet kitűnő vagy majdnem kitűnő átlagot teljesíteni? Megeri e egyeltalan?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és fogorvosira jelentkeztem. 464 pontom lett, szóval valószínű felvesznek (SOTEt jelöltem első helyre)

Az a "baj", hogy én mindig is maximalista voltam, anyukám is mindig így nevelt bennünket és így ez maradt meg. Nagyon jó gimibe jártam, 11 évig kitűnő voltam, 12.ben lettem 4-es matekbol ami miatt több órát sírtam (igen tudom, hogy nem normális viselkedés, de most mondjátok meg😅) az erettsegim is hasonló lett, matek lett 79%, tehát 1%al csúsztam le az otosrol, ott is borzaszto mérges voltam magamra, mert számolási hibákból vesztettem pontokat pl, meg ilyen figyelmetlenségek. Alapvetően szeretek tanulni és okosodni is, érdekel a termeszettudomany, nyelvekkel is jól állok, angolbol mar van felsofokum, franciabol készülök most a középre, de olyan kérdésem lenne, hogy mennyire nehéz, vagy mennyire éri meg egyetemen annyira teperni hogy hasonló legyen az atlagom ott is, mint 12 évig, vagy mint az erettsegim?

Nem vagyok valami nagy bulizós, és eléggé introvertalt vagyok, tehát attól nem félek, hogy a bulik miatt nem lesz időm tanulni



2023. jún. 27. 23:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet, bár én azt nem csak a szorgalomhoz kötném hanem képességhez is. Nekem volt egy szó szerint zseni orvos hallgatótársam aki kitűnő volt több szemeszterben 5,0-ás átlaggal + minden szigorlat, szakdoga, és államvizsgája is 5. Viszont azért az nagyon ritka és kimagasló tehetséggel kell születni, önmagában a szorgalom nem elég hozzá.
2023. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is! Amennyiben igaz (bár ketlem) gratulalok ha valaki 5 tárgyból emeltezett ilyen eredménnyel 😀

Azt nagyon sajnálom, hogy ilyen professzorok vannak egyetemen, remélem azért sok ilyet nem fogok kifogni..

A 11es válaszoló szobatarsa valóban egy született zseni, ilyen orvosokra valoban szükség van itthon!

2023. jún. 28. 21:48
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
10-es vagyok. Engem miért kellett lepontozni? Mert megdícsértem a kérdezőt, és a hozzáállását? Rendesek vagytok...
2023. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm szépen 10es🥰 en pipát nyomtam rád, ne foglalkozz velük szerintem😀
2023. jún. 28. 22:06
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

10-es vagyok.

Akkor neked köszönöm.

2023. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
83%
A 9-es egy igazi tapló.... miért rossz ez az eredmény????
2023. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok az eredményeidhez, remélem sikeres leszel az egyetemen is.

Semmi rosszindulat nem vezényli a válaszomat, de az egyetem egy hatalmas falat lesz, egy nagy ugrás a középiskoláshoz képest. Itt nincsenek már tanárok, akik noszogatnak, megenyhül a lelkük, valamit iszonyatos anyagmennyiségeket kell beseggelni rövid idő alatt. Itt bármiért kivágnak egy vizsgáról. Ha jó képességű vagy, amit feltételezek is, akkor ezzel a részével nem lesz gondod, viszont az egyetemi vizsgák köszönőviszonyban sincsenek az érettségivel. A vizsgáztatók azt kérdeznek amit akarnak és úgy reagálnak, ahogy kedvük tartja, tudhatod a könyvet oda és vissza is, ha olyan a kedvük ki fognak vágni. Ezt azért is írom le, mert lelkileg muszáj lesz erősödni, elfogadni azt, hogy te tudhatsz mindent egy adott tárgyból, az egyetem sokszor IGAZSÁGTALAN lesz.

Szerintem ne a jegyeiddel foglalkozz, egyetemi szinten maximum az ösztöndíj miatt foglalkoztat ez bárkit is, a kettesért is magas lécet kell megugrani. Ha nem görcsölsz rá, mindenre tisztességesen tanulsz akkor semmi gond nem lehet, de igazságtalan, kőszívű, bunkó vizsgáztatóid sajnos lesznek.


Sok sikert kívánok Neked, ne vegyél semmit a lelkedre és ne legyél eredményorientált ennyire, azért tanulsz, hogy a lehető legjobb tudásoddal gyógyíts, nem azért, hogy ötöseid legyenek.

Én 5 év gyógyszerészetit végeztem, csúszás nélkül, nagyon jó átlaggal, szóval nem lehetetlen jól teljesíteni egyetemi szinten sem.

Hajrá!

2023. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!