Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egyetemen kitűnő...

Lehetséges egyetemen kitűnő lenni ?

Figyelt kérdés

Szeptemberben valószínűleg az ELTE proginfó szakán fogom folytatni tanulmányaimat.(475 pontom lett)


Igazából világéletemben kitűnő tanuló voltam és az az érettségin is mindegyik 90+ lett.(2 emelt)

Tudom, hogy ez nem egy fontos dolog kitűnőnek lenni, de ezt egyszerűen magamért csinálom, szeretek jól teljesíteni és ezt egyetemen is szeretném fenttartani.

Programozni, már 6 éve tanulok (főleg önállóan, de sulis szinten is), szóval remélem nem lesznek problémáim.


Visszatérve a kérdésre, egyetemen egy ilyen kaliberű szakon, mennyire lehetséges 5.0-ás átlagokat produkálni ? (vagy a közelit)



2023. jún. 22. 16:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy lehet. Fizikán vagyok. BSc alatt első három félévemben lett 2 4esem és 1 3asom, többi félévben mind 5ös, és MScn is első félév 47 kreditnyi tárgy 5ös, második félévben esdig minden az, és még egy vizsga van hátra.
2023. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Baluba ***** válasza:
95%
Akinek ez a fontos, beleteszi az időt és megvannak hozzá a képességei, akkor lehetséges, kb bármelyik szakon Magyarországon. Nem is olyan ritka, nálunk ELTE matekon minden évben volt néhány ember, aki megcsinálta.
2023. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
86%
Elèg jó, szorgalmas, teljesìteni akaró egyènnek tűnsz, (az èretsègid is kivàló) szóval ha megmaradnak az egyetemre is ezek a tulajdonsàgaid, akkor szerintem mèg az agysebèszetin is kitűnő lennèl, de nyilvàn ez csak rajtad múlik, de igen, simàn lehetsèges.
2023. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Én egészen más területen voltam, és sikeresen abszolváltam félévet 5,0-val.

Nem lehetetlen, de az vagy nagyon komoly munkával, vagy nagyon jól "ragadó" szürkeállománnyal, vagy rendszeres korrupcióval, esetleg ezek kombinációjával érhető el.

Az 5,0-hoz nem elég egy flegma hozzáállás, ha nem vagy olyan, hogy minden tudás megragad benned.

2023. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, de nem éri meg. Szakmailag nem profitálsz többet egy kitüntetéses diplomából, mint mondjuk ha lenne egy közepes/jó minősítésű papírod és mellé le tudsz tenni 2 év szakmai tapasztalatot a végzés idejére, esetleg tdk helyezést, konferenciaelőadást vagy publikációt.


Nem ad eléggé differenciált tudást a szak ahhoz, hogy nyerj azzal, ha minden tárgyat ugyanolyan hangsúllyal tanulva kimaxolsz. Sokkal érdemesebb abból a kb 10 tárgyból pengének lenni, ami kapcsolódik a szakterületedhez és mellé használni a tudást a gyakorlatban.

2023. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

Elméletileg lehetséges, gyakorlatilag az ilyen "középsuliban csak ötösöm volt" emberkék is vért szoktak izzadni egy-egy vizsgán a hármasért.

Térjünk vissza erre egy év múlva, mikor mar nem csak a középsulis belelátásod van :D

2023. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, de nulla értelme van. Ugyanolyan diplomát kapsz, a diplomajegy a kutyát sem érdekli, a féléves jegyeidért kapott ösztöndíj meg kimaxolva is könnyen hozható egy pár nap diákmunkával a hónapban.
2023. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
7%

"Lehet, de nem éri meg. Szakmailag nem profitálsz többet egy kitüntetéses diplomából, mint mondjuk ha lenne egy közepes/jó minősítésű papírod és mellé le tudsz tenni 2 év szakmai tapasztalatot a végzés idejére, esetleg tdk helyezést, konferenciaelőadást vagy publikációt."


Nem a fszt. Nekem a jóbarátom és ex-szaktársam kitüntetéses diplomával (azaz vörösdiploma) végzett mérnökinformatikus BSc szakon - gyakorlatilag mindenhová behívták őt interjúra (igaz csak 4-5 helyre adta be a jelentkezést) ahová beadta az önéletrajzát és rögtön medior bérről indult.


Azért az nagyon ritka, hogy valaki KITÜNTETÉSES oklevelet (ami kiváló feletti) érjen el egy olyan nehéz képzésen mint az informatikus. Ezzel tisztában vannak a cégek is, hogy egy ilyen jelentkező az nagy valószínűséggel zseni, vagy legalábbis nagyon tehetséges. A cégeknek pedig jó szakemberre van szükségük, épp ezért preferálják az olyan embereket akiknek van 2 éves ipari tapasztalatuk azokkal szemben akiknek 0 / nem tudnak felmutatni semmit. De egy kitüntetéses okleveles ember aki mindenféle matekon át, programozásig, algoritmuselméleten keresztül jeles eredményeket ér el annak nagy valószínűséggel nem fog gondot okozni a beilleszkedés / tempó felvétele és igen kimagasló problémamegoldó készséggel rendelkezik, valamint jóval átlagon felüli a tehetsége...

2023. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
28%

#8

Egyáltalán nem ritka. Van ahol az oklevél minősítésébe bele sem számít a tanulmányi eredmény. Ha remekelsz záróvizsgán és szigorlaton, sok egyetemen az már kitüntetéses.


"Nem a fszt. Nekem a jóbarátom és ex-szaktársam kitüntetéses diplomával (azaz vörösdiploma) végzett mérnökinformatikus BSc szakon - gyakorlatilag mindenhová behívták őt interjúra (igaz csak 4-5 helyre adta be a jelentkezést) ahová beadta az önéletrajzát és rögtön medior bérről indult."

XD ez nagyon cuki, de még mindig előrébb van az, aki tapasztalatot gyűjt és tudományos eredményeket prezentál, ha tetszik ez neked, ha nem.

2023. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
12%
Publikációs listával a legtöbb mérnöknek kinyalják a seggét is
2023. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!