Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire volt nehéz az orvosi...

Mennyire volt nehéz az orvosi első éve ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azért kérdezem ezt, mert világéletemben nem voltam egy tanulós ember, órákon való figyelés és a háziírás az elég volt arra, hogy megértsem a dolgokat (csak kis vidéki gimibe jártam), és a középérettségikre is elég volt, hogy 80+ okat elérjek.


Magyar 83%

Matek 95%

Történelem 82%

Angol 92%

Emelt biológia 92%

Emelt kémia 85% lett.


Emeltekre viszont kifejezetten sokat tanultam kémiából azthittem, hogy egy fix 95+ lesz, de itt jött egy kis reality check.


Szóval ti ezt, hogy éltétek meg, hogy egyetemen, sokkal nagyobb mennyiségű anyagot kell megtanulni, hogy tudtatok ehez hozzászokni, mennyire tudtátok tartani a jó átlagokat stb.



2023. júl. 1. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ezeket az eredményeket ha kevés tanulással érted el az kifejezetten jó, mert az azt jelenti hogy a készségeid rendben vannak. Innentől már csak a motivációdon és a szorgalmadon fog múlni a dolog. Én például kicsivel jobb eredményeket produkáltam érettségin és szintén sosem vittem túlzásba a tanulást (a legrosszabb érettségi eredményem 90%, a legjobb 96%), az első félév volt kicsit nehezebb aztán felvettem a tempót utána pedig kifejezetten élveztem. A második évemtől, amikor tudtam hogy mennyit és hogyan kell tanulni onnantól jelentősen megugrott az átlagom is. (3,7-ről 4,6+)
2023. júl. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2. a durva év.
2023. júl. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
77%

Nekem az első 4 félév egyszerű volt.


Kitűnő voltam.

Utána kicsit nehezedett.


Amúgy szép eredményeid vannak kerdezo.


Gratulálok.

2023. júl. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem voltam egy tanulós ember, órákon való figyelés és a háziírás az elég volt arra, hogy megértsem a dolgokat"


na itt most ez nem lesz :D

Én is ilyen voltam, hasonló százalékokat is értem el, de az orvosin szívtam, mert meg kellett tanulnom tanulni. Igazából mai napig nem tudom hogyan kell jól tanulni, de ha megtalálod a magad technikáját akkor nem lesz gond. A lényeg, hogy ne számíts arra, hogy olyan lesz mint a gimi.


Válogasd meg melyik előadásokra jársz be, mert valahol úgy adnak elő, amire érdemes a "mi fajtánknak" valamire meg egyáltalán nem. Úgyhogy nem gond, ha nem vagy bent mindenhol.



De kérlek, TANULJ, mert én nagyon megszívtam amikor nem :D


Sok sikert! ;)

2023. júl. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3. év volt a legrosszabb, aztán 2.

az 1. az nem rossz, de már egész más rendszer van, mint anno

sok vizsgából írásbeli van (nálam minden szóbeli volt, legalábbis a sotén. pl. bikémből már írásbeli vizsgák vannak, ugyanígy anatból is már nincsenek szóbeli tételek, hanem teszt van)

2023. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy pont azok szenvednek a volt diákjaim közül a felsőoktatásban, akik az órán való figyeléssel megelégedtek. Nincs bennük igény arra, hogy munkát tegyenek az egészbe, nem igazán tudnak tanulni, sokkal kevésbé szorgalmasak.
2023. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6-nak nagyon igazat tudok adni, én is ilyen voltam, hogy gimiben nem igazán tanultam, az órai anyaggal, egy alap tudással meg egy kis szerencsével simán elvoltam éveken keresztül, nem kellett sok energiát fektetnem egy kitűnő érettségibe sem. Most szenvedek orvosin, mert egyszerűen nem vagyok hozzászokva, hogy több órát üljek a könyvek/jegyzetek fölött, nem tanultam meg hatékonyan tanulni. Ezzel ellentétben az évfolyamtársaim, akik ehhez vannak szokva, le tudnak ülni tanulni és mivel egyetemen egyáltalán nem elég az órán elhangzottakat megjegyezni, ők sokkal könnyebben veszik az akadályokat.

A nagy mennyiségű anyaghoz is nagyon nehezen szoktam hozzá ez miatt. Halogattam, mert ijesztően soknak tűnt, majd felgyülemlett és olyan rövid időn belül már kb. lehetetlen volt behozni a lemaradást (mikor kiszámolod, hogy lesz vagy negyed órád egy tételre, az nem túl örömteli), de az óta sem tudtam azt mondani még, hogy 'igen, erre a vizsgára időben kezdtem el készülni', egyszerűen mindig lehetne rá még 1-2 nap, de a végtelenségig nem lehet tolni a vizsgákat, mert felborul az időbeosztás.

Jó átlagot csak nagyon kevesen tudnak tartani tekintve, hogy 60% fölött adnak 2-est és sokszor azt is művészet elérni (pl. szóbeli vizsgán meg se hallgat pár vizsgáztató, ha úgy látja, hogy keveset írtál tételkodolgozás közben vagy olyan írásbeli teszteket írunk, hogy egy rossz válasz nullázza a feladatot) és egy jó adag szerencse is kell hozzá, hogy a 100+ tétel közül olyat húzz, amiről tudsz beszélni, hogy olyan vizsgáztatóhoz kerülj, aki nem köt bele mindenbe, hogy ő jó kedvében is legyen...

Teljesíthető amúgy, ha nekiülsz megtanulni az anyagot még időben, én is túljutottam rajta, nálunk egyébként a harmadévet mondják a legnehezebbnek.

2023. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!