Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Nyíregyház...

Mi a véleményetek a Nyíregyházi Egyetem Mezőgazdasági mérnöki képzéséről?

Figyelt kérdés

Leginkább arra lennék kiváncsi, hogy levelező tagozaton hogyan zajlik az oktatás, a gyakorlatok teljesítése.


Mennyire befolyásolja negatív irányba a szak elvégzését azt, hogy biológiát és kémiát utoljára a középiskolában tanultam és már 6 éve érettségiztem?



Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!



2023. júl. 27. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Az az egyetem egy nulla, mezőgazdászra meg nincs szükség.
2023. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első kicsit nyersen fogalmazott és lehet túlzóan, de az ilyen ahrar, élelmiszer, épìtő, környezet meg hasonló mérnök szakokat en sem feltétlenül ajanlanam ha fontos a jó fizetés. Mindig is jó lesz tanulni, minel több mindenhez ért az ember annál több lábon áll. De én inkább az info, mechatronikai, villamos, gépész szakok közül választanék.
2023. júl. 31. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért szeretném elvégezni a mezőgazdasági mérnöki szakot mert a későbbiek folyamán gazdálkodni szeretnék.
2023. júl. 31. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz nem kell egyetem. Mezőgazdász család kell.
2023. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Mezőgazdaság mérnöki nem olyan rossz. Agrármérnök és állattenyésztés mérnök közötti terület. A fele állattenyésztés a másik fele meg agrár.


Keresett szakma és ellehet vele helyezkedni gyorsan. Bármilyen állattartó telepre mehetsz akár vezetőként is. Takarmánykeverő üzemekbe. Vetőmag üzemekbe. Bármilyen élelmiszer üzembe pl Gallicoop, Kaiser stb. Elmehetsz még mezőgazdasági cégekhez is. Vagy akár allami szférában is dolgozhatsz pl nébih, de még akár állategészségügyi vagy növényi laborba is elmehetsz. Ezenkívül még olyan vallaltokhoz is mehetsz akik zöldségekkel vagy gyümölcsökkel foglalkoznak. És még szerintem sorolhatnám tovább.


Nem rossz szakma ez és értékálló tehát például az AI biztosan nem fog kiszoritani a következő 50 évben.

2023. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
5: Sajnos sztem pont ezek a helyek azok amik nem feltétlenül fogják azt a mérnöki fizetést megadni, ami sokak fejében él. Persze lehet, hogy tévedek.
2023. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
6: Nyílván nem fogsz milliókat keresni, főleg pályakezdőként, de gépészmérnökként és informatikusként se fogsz kezdőként keresni. Egy nettó 400-500 ezres vidéken ilyen végzettségel simán lehet 3 hónap próbaidő után kapni, ami ugye növekedni fog. Nem olyan rossz ez kezdésnek. Én állattartó telepet vezetek végzettség nélkül és havi 600 ezret kapok 3 év után. Szóval simán vannak lehetőségek. Nagy lóvék vannak ebbe, főleg hogy a legtöbb terület Fidesz közeli és rengeteg a pályázat és állami támogatás. És ha így halad a politika ez nem is fog változni :D
2023. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
És nemtudom. Ez végülis csak a saját véleményem lesz: Ugye ebbe a szakmában nem az van, hogy 8-12 órán keresztül egy épületen, gyáron belül töltöd el az egész életed, vagy egy boltba a kasszánál, vagy egy bankba a gép előtt vagy programozóként egész nap a gép előtt. Hanem van irodai munka is, de ugyannyi vagy több időt a szabadban is eltöltessz. Tehát ez egy környezetbarátabb, szabadabb munkalehetőséget biztosít, és nem vagy egy adott ponthoz oda kötve. Én jobban szeretem az ilyen jellegű munkákat, hiszen többet tapasztalsz és élsz meg, és egészségesebben is tudsz élni, mintha egy irodába töltenéd le a 40 év munkaidődet :D De, hát kinek mi.
2023. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Nem ismerem. De az agrár Debrecenben jobb.
2023. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!