Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén kezdenék egyetemet, BME...

Idén kezdenék egyetemet, BME villamosmérnök. Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Ahogy fent említettem idén kezdenék, és teljesen új nekem az egyetem világa. Mire kellene készülnöm (minden szempontból érdekelne)? Akik már elvégezték vagy jelenleg is tanulnak, mik a tapasztalatok? Továbbá nem a szakhoz kötődően, mennyire lehet mellette dolgozni? Mennyi szabadidőm lenne tanulás és munka mellett? Érdemes-e diákhitelt felvenni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. júl. 29. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Bort, búzát, békességet!
2023. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első félévben / évben nem vállalnék munkát, hacsak nem nagyon muszáj. Illeszkedj be, vedd fel a ritmust stb. Utána már lesz elképzelésed arról, neked mi fér bele még mellette.
2023. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Viszont úgy készülök, hogy mindenképpen kelleni fog munka, mert teljesen önerőből fogom csinálni. Mégegyszer hálás vagyok a válaszért!
2023. júl. 29. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom milyen háttérrel mész. A BME-n amennyire tudom az van, hogy a top 15-20%-nak jó dolga van, a többiek meg végig szenvednek.

Amit javaslok, hogy igyekezz sokakkal barátkozni, hogy tudjatok egymásra támaszkodni. A villamosmérnöki a BME-n nem egy könnyű szak. Persze annyira nem időigényes, mint egy építészmérnöki ahol makettezgetni kell vagy egy orvosi, de nagyon sokféle dolgot kell megtanulni. Ha értesz hozzá, ez a hobbid is egyben és van 80+os emelted matekból, fizikából és infóból is vagy zseni vagy, akkor jó dolgod lesz, lesz időd és talán tudsz mellette dolgozni. De én is azt mondanám hogy inkább most nyáron tegyél félre és az elején ne dolgozz. Szerintem eléggé necces, pedig én pont, hogy bánom, hogy nem mertem dolgozni első félévben (más szakon, más egyetemen és nagyon jó gimis alapokkal).



Szerintem necces a munka is, nemhogy a szociális élet munka és egyetem mellett. Ezen a szakon, első évben, ha nem vagy a szak top 10-20%-ában.


Tippek: amennyire lehet, barátkozz, építs kapcsolatokat, főleg az okos diákokkal, mert ez motiválni fog.

Az egyetem mellett diplomáig csinálj valami extrát pl szakkoli, kutatás, vagy munkatapasztalat a szakhoz kapcsolódóan stb. Érdemes proaktívnak lenni.

2023. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Leginkább arra kéne felkészülnöd, hogy egész más lesz, mint a középiskola: felnőtt embernek tekintenek, jóval nagyobb a szabadságod, kevesebb a kötelezettség, valamennyire magadra vagy utalva. Ritkábbak a számonkérések, így nem vagy rákényszerítve, hogy folyamatosan tanulj - pedig úgy érdemes. A legfontosabb, hogy kialakítsd magadban, hogy tényleg, külső kényszer nélkül is folyamatosan, hétről hétre tanulj és gyakorolj. Lehet, elsőre vonzónak tűnik, hogy szabad vagy, és inkább mással foglalkoznál, de hidd el, megéri, ha folyamatosan készülsz!


Az első félévben a matek, a számtud, a digitális technika és a programozás alapjai a legfontosabb tárgyak. Az előéletedtől függően lehet ezek közül olyan, ami nem lesz teljesen új, de akkor se bízd el magad - ha az első matek előadáson úgy érzed, semmi újat nem mondtak, ne dőlj hátra, a hatodikon fognak!


Ha valamit nem értesz, nyugodtan menj oda előadás vagy gyakorlat után az oktatóhoz - bármit is hallasz, hogy milyen véresszájú, hidd el, segíteni fog!


A munka szerintem is necces - én is azt mondanám, hogy amíg nem tudod, hogy bírod az egyetemi tempót, ne kezdj bele. Az első félévek alatt amúgy sem tudsz szakmai munkát végezni, szóval ha mindenképpen szükséged van anyagi segítségre, akkor inkább a diákhitelt javasolnám. Villamosmérnökként nevetve kipengeted majd a törlesztőrészleteket :)

2023. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon hálás vagyok a tancsokért!
2023. júl. 29. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!