Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd vagy építőmérnök keres...

Ügyvéd vagy építőmérnök keres jobban? És nőként melyik jobb döntés?

Figyelt kérdés
2023. júl. 29. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés nagyban függ attól, hogy mennyire képzed magad diploma után és mennyire törekszel felfelé. Ha nagyon általánosítani akarunk, akkor valószínűleg pályakezdés elején mérnökként keresnél jobban, mivel ügyvédként nehéz egyből diploma után saját irodát nyitni. De ha az befut akkor leelőzhetsz simán mérnököket fizetésbe.

Én egyébként azt mondanám, hogy a mérnöki jobb döntés nőként. Nyilván lesznek kellemetlenségek és "érdekes" férfiak (saját tapasztalat sajnos, pedig azt hinnénk a 21. századba ez már nem fordul elő), de ügyvédként mégtöbb incidenssel és idióta hímsovinisztával fogsz találkozni.

2023. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha lesz kedved egész nap út vagy hídépítéseken idióták között dolgozni, akkor legyél építőmérnök.
2023. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak építőmérnök ismerőseim. Nem túl rózsás most a helyzet. Mégis inkább ezt javaslom, mert ezzel sokkal könnyebben tudsz esetleg külföldön is érvényesülni.
2023. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármely lehet rosz, vagy jó döntés a számodra. Nincs ilyen, hogy melyik jobb. Melyik érdekel, melyikhez van affinitásod jobban. Ez két teljesen különböző irány. Már akkor is ha az egyetem részét és tanulás részét vizsgálom, ha magolás megy jobban akkor a jog,ha Ha inkább a sazámolás akkor mérnök. Eleve szerintem teljesen más beállítottságúnak kell lenni mindkettőhöz. Gyakorlati munkavégzésés nem is beszélve.

Melyik szakmához van inkább érzéked, melyikben tudod elképzelni saját magad.

Elsősorban ne a pénz keresés vonzon, hanem az érdeklődésed, mert ha eleve olyan dolgot választasz, ami kevésbé érdekel azzal nagy valószínűséggel nem fogsz tudni annyira pénz keresni.

Amúgy a pénz keresés mértéke több tényezős dolog sok esetben befolyásolja, hogy mennyire vagy jó szakmailag, amihez nagyban az szükséges, hogy érdekeljen.

Egyik képzés sem mondható egyszerű képzésnek.... sőt mindkettő nehéz a maga mivoltában.

2023. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon bizonytalan vagyok. Igazából az első ötlet az építőmérnök volt, de nem tudom nem vagyok már olyan biztos benne tetszik az ügyvéd is.
2023. júl. 29. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Mérnöki vonalat ajánlom, viszont az épìtő-épìtész mérnökit nagyon nem. Meg úgy a környezet, élelmiszer, agrár mernok szakokat sem. Tobbi kozul találni elég jókat. Epìtőmérnök vagyok, elég kevés kollégával találkoztam aki kifejezetten elégedett a szakmával, én nem is ajánlom. Plane nőknek, mivel nem túl csaladbarat. Kivitelezéshez kapcsoló munkakörök, műszaki előkészítő, munkahelyi mérnök is jócskán tulorazik sok helyen, az ilyen épìtèsvezetèsről meg ne is beszéljünk, napi 10 óra simán van kiemelt projekteken, szombattól heti 60 óra mondjuk heti 40 helyett. Es meg akkor lehet nem is keresel annyit mint egy jobb területen dolgozo mérnök aki napi 8at dolgozik. Tervezés meg sajnos sok epìtőipari irodában, okosba fizet, borítékoznak sajnos ahogy hallomásból tudom. Nem ajánlom ezt a szakot senkinek. Villamosmernök árképzés lesz nekem is jó esellyel, csak munka mellett már nehéz.
2023. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Épìtő, sok munka, keves lóvé
2023. aug. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!