Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek ezek...

Milyen egyetemre menjek ezek alapján?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős leszek az idén, pályaválasztás előtt állok. Ha van rá lehetőségem, szeretnék egyetemre menni. Amit tudni kell rólam, hogy szeretek emberekkel foglalkozni,segíteni nekik, emellett kiskorom óta imádom a lovakat, rendszeresen járok lovagolni. Először pszichológiára gondoltam, amit utána továbbvinnék lovasterápiás irányba, viszont látva a magas ponthatárokat le kellett róla mondanom sajnos. Tudtok nekem hasonló szakokat, esetleg képzéseket ajánlani, amivel nagyjából ebben az irányban, az emberekkel, illetve állatokkal tudnék foglalkozni? Negatív kommenteket nem kérek, rengetek helyen nézelődtem, átolvastam a szakokat viszont érdekelnének vélemények, tapasztalatok is.

2023. aug. 3. 14:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Üdv a kamuszakról kedves négyes 😅De nem is kérem, hogy kifejtsd mert igazából nem is vagyok rá kíváncsi, de gondolom egy percet nem jártál erre a szakra csak hogy tudd miről is beszélsz valójában."


Én sem voltam rád kíváncsi, mégis kérődztél egyet, aztán hozzátetted, hogy nem vagy kíváncsi a véleményemre, én akkor is leírom, ha már ideokádtad te is a magadét. Ez egy semmit sem érő kamuszak, amit a fidesz talált ki, mert mi hú mekkora lovas nemzet vagyunk. Lówellness, lovasszínház, mind egy nagy giccsparádé, egy felesleges pénzkidobás. Én agrár területen az öt éves agrármérnökit, az állatorvosit, erdőmérnökit, és a mezőgazdasági mérnökit nézem valamibe. Hidd el, tudom milyen arcok mennek lótenyésztőnek, már a szak neve alapján sem tűnik valami hú mekkora nagynak, nyugodtan megsértődhetsz, ez a véleményem, és még sokaknak ez.

2023. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem én teljesen normális hangnemben írtam te meg itt mocskolódsz, kicsit nevetséges. Majd idelöksz egy olyat h az állatorvosi az agrár terület 🥲Ezt mondjuk nem tudom milyen moziban nézted. Illetve az előbb te magad írtad le a szak nevét amiben szerepel egy szó ami nem más mit az agrármérnök. Tehát lényegében fel lehetne fogni ezt úgy is mint agrármérnök lovakra specializálódva. De látom ez már nem állt össze. Azt pedig végképp nem tudom te honnan szeded hogy ide milyen arcok járnak mivel ha nem fordultál még meg itt akkor lövésed sem lehet. Az egyetemen a legmagasabb a ponthatár ezen a szakon ( 360 pont), amit te olyan alja szaknak hívsz. És az összes többi általad egekbe magasztalt szakon majdnem 100 ponttal kevesebb. Szóval azért el lehetne gondolkozni néha…Melyik szakra milyen emberek járnak. Illetve ugyanúgy mesterképzésre lehet jelentkezni innen is mint máshonnan és a vége ugyanaz lesz. Számomra is vannak egyetemi képzések amik szerintem sz@rt sem érnek mégsem mocskolódok. Illetve ameddig nem tudod ide kik járnak, kik tanulnak itt, mit tanulnak addig örülnék ha nem fejtenél ki negatív kommentet vagy ha meg is teszed lehetőleg ne ilyen stílusba máskor.
2023. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Majd idelöksz egy olyat h az állatorvosi az agrár terület"


[link]


Eddig a pontig foglalkoztam a kommenteddel, itt be is fejeztem. Az állatorvosi agrár területhez tartozik, a saját szemeddel megnézheted a HIVATALOS tájékoztatóban. Ha már itt okoskodsz a kormánypárti kamuszakkal, amivel csak lótartó milliomosok, meg hobbilovaglók tudnak kezdeni valamit, legalább tájékozott lennél, így abszolút komolytalan vagy, ha még ezt is tőlem kell megtudnod, hogy az állatorvosi az agrár terület.... és még vitatkozik velem 🤡

2023. aug. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az meg hogy a ponthatár hol mennyi, megint egy gyerekes érv. Villamosmérnökire, meg minimumponthatár van a BME-n kívül szinte mindenhol, ahogy informatikusra is, mégis sokkal nehezebb, mint bármelyik agrár szak (kivéve az állatorvosinál, amit, mint megtudhattad szintén agrár terület, hiába ennyit se tudtál eddig).


A ponthatár csak annyit tesz, hogy az utolsó arra a szakra jelentkezőnek annyi volt a pontja, ez nem azt jelenti, hogy az nehezebb. Az is lehet, hogy azért ennyi, mert összesen mondjuk 20-an jelentkeztek az 50 helyre, és a 20-nak véletlen pont 360 pontja volt. Ettől független, ha 280 lett volna, annyi lett volna a ponthatár. Ezek csak számok, semmi köze a szak nehézségéhez. Erre a szakra lehet egy csomó kormánypárti bájgúnárnak a gyereke is jelentkezik, akiknek nincs más értelmes elképzelésük, simán lehet emiatt is, hogy magas a ponthatár, ha sokan jelentkeznek.

2023. aug. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Jó hàt én próbáltam normálisan kommunikálni, de veled sajnos nem lehet. Nem vitatkozok olyan emberekkel akik azt sem tudják melyik a ló eleje. Nyilván tudom, hogy az állatorvosi képzés úgy van feltüntetve mindenhol hogy agrár, te is azért írtad és valószínűleg hülyén fogalmaztam meg amit írtam. De bele sem megyek, mert amit leírtam abban igazat kell adjak neked tényleg úgy jön le ahogy. Viszont egyáltalán nem erre akartam kilyukadni. Amit már le sem írok mivel úgyis beleköpnél abba is. Illetve olyanokat írsz hogy megáll az eszem, mindig a politika az összes kommentedben annyira nem bírom az ilyet. De továbbra sincs lövésed sem sajnos kik járnak erre a szakra ha olyanokat írsz hogy a kormánypárti emberek gyerekei. De értem, hogy nem értesz hozzà és hogy ezt gondolod, de attól még ne úgy állítsd már be ezt, hogy ez így van. Nyilván én aki odajár azt jobban tudja, hogy mi megy itt. Pont ezek miatt az emberek miatt van lejàratva a szak, akik azt sem tudjàk mi van és elkezdenek kitalációkat gyártani. És elmondom ugyanolyan agármérnök diplomát kap itt az ember mint az 5 éves agráron és ugyanott fog elhelyezkedni vele az ember mint az 5 éves agráron. A ponthatáros részbe szintén nem megyek bele, mivel annyira elhiszed, hogy te is mindenkitől mindent jobban tudsz, hogy úgysem értenéd meg.
2023. aug. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%
De igazából gondolj amit akarsz, mindenkinek szíve joga. De örülnék ha a saját kitalációiddal nem mocskolnál be egy szakot. Semmit nem tudsz róla, kitaláltál dolgokat és azokat terjeszted. Ez nem fair dolog.
2023. aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hiába mosdatod magad, fogalmad sem volt róla, hogy az állatorvosi agrár szak, csak most, hogy belinkeltem a hiteles forrást, már elkezded kimagyarázni magad, hogy tudtad te is, máshogy értetted stb....


És meg én nem tudom melyik a ló eleje 🤡


Ezt a "vitát" le lehet zárni. Tipik Dunning-Krüger effektus van nálad, te képzeled magad mindent tudönak, te kezdted el cáfolni, hogy az állatorvosi agrár, és magabiztosan állítottad a magadét. Ennek a szaknak utánaolvashatsz akárhol az elhelyezkedési esélyeknek. Szerinted hova kellenek? A lovardák magánkézben vannak, mindenhova megvan a lovász, meg a szakember, külsősre semmi szükség. Ennek akkor van haszna, ha van saját lovardád vagy ezzel foglalkozol. Hiába jössz azzal, hogy van agrár vonala is a szaknak, megnéztem a tantervet, 90% lovas tárgyak vannak, alig van érdemi gazdasági és agrár ismeretek, arra ott van a mezőgazdasági mérnöki, ha a technológia, logisztikai vonal kell, az agrár vonalra meg az agrármérnöki szak kb. mindenhez jó, ami kell erre a szakterületre. Az szakosodhaz növénytermesztésre és állattenyésztésre is.

2023. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kettőnk közül te állítasz valótlant folyamatosan egy olyan szakról amiről lövésed sincsen. Az állatorvosit továbbra sem fogom kimagyarázni; mert nem is az a célom, hogy magyarázkodjak idegeneknek. Tudnék mit írni de nekem erre nincsen időm. És nyilván te sokkal jobban tudod azt is, hogy én hogyan értettem… pont erről beszélek te hiszed azt, hogy még a gondolataimba is belelátsz. Én legalább vállalom, hogy hülyén fogalmaztam és továbbra is mondom, hogy abból amit leírtam tök jogosan gondolod azt amit. Ennek ellenére ha hiszed ha nem egyáltalán nem úgy értettem, de téged nem lehet meggyőzni.

Továbbá látom teljesen be van szűkülve a látóköröd mivel egyáltalán nem vagy tisztába azzal, hogy hol is lehet elhelyezkedni. Csak a lovardákat hangoztatod, de mint említettem nem csak ilyen lehetőségek vannak. Tudom ezt sem hiszed el, hogy egy normális mezőgazdasági vállalathoz is be lehet kerülni,’mivel te ezt gondolod, de az más hogy nekünk mit adtak àt az oktatók, milyen lehetőségeket és hogy mégis mindenkinek volt állása már a végzés előtt és nem minimálbér 🙃Tehát te megint csak abból táplálkozol amit olvastál, hallottál ugyanilyen magadfajta emberektől akik kitalálták és akkor az úgy is van🥲Ha megnézted a tantervet akkor láthatnád, hogy kb fele - fele arányban vannak lovas és nem lovas tárgyak. De azt a 90% - ot nem tudom miből számoltad ki. Illetve hiába vergődsz itt ugyanúgy agrármérnök diplomát kapnak az emberek ezzel a szakkal és a kutyát se érdekli egy munkahelyen, hogy a lovak is a részét képezték a képzésnek. Ezt is tapasztalatból mondom. Azzal viszont egyetértek, hogy maga a lovas része az tényleg annak jó aki lovardát vezet. Ez korrekt, viszont nem csak ebből épül fel az egész. Továbbá mesterképzésre ugyanúgy lehet menni erről a szakról bárhová ami agrár terület. Bár ezzel a szóval már óvatosan bánok.

Én egyébként nem akarnék itt veszekedni, meg le is akarom ezt zárni. Csak szörnyű olvasni, hogy egy olyan szakról mondasz véleményt amiről tényleg lövésed sincs csak amit hallottál illetve olvastál a neten. Azért ez édes kevés.

2023. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még; hogy van amiben igazad van és a véleményed is elfogadom, de azért az Internetre nem kellene kiírni olyanokat amik meg sem közelítik a valóságot. Te így gondolod; így látod, de attól mèg ez nincs így. Ha ezen a szakon végeztél volna és így látnád megértem, végig jártad és ezt szűrted le belőle. Nekem az elejétől kezdve az nem tetszett, hogy leszólsz egy szakot amit lényegében csak az internetről ismersz es a saját képzeleted szüleménye alapján elítéled. Amit pedig én írok aki végigjárta az utat annak a véleményére magasról teszel, mondván én vagyok a hülye és nem fogadod el azt ami az igazság. Nem kell egyetérteni, de elfogadni el lehet.
2023. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
38%
Illetve én többet nem írok már kommentet, mert a kérdező feltett egy kérdést és rohadtul nem is arra válaszolgatunk hanem privát veszekedés zajlik itt éppen amire szerintem baromira nem kíváncsi senki és kár volt beleállni ebbe
2023. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!