Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy érzitek megéri/megérte...

Hogy érzitek megéri/megérte diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
Én otthagytam az egyetemet, mert rájöttem nem érdekel az a szak, amit elkezdtem. Utána elmentem dolgozni, próbáltam egyéb képességeimet fejleszteni, a munkaerőpiac által kínált lehetőségekkel élni. Az évek alatt összejött kb 5+ év munkatapasztalatom, eközben sokszor eszembe jutott a suli, meg hogy talán tanulhattam volna még valamit, mert nem vagyok hülye, s talán így előbbre lennék az életemben. Bekerültem egy új helyre, irodába, ahol több korombeli emberrel dolgoztam együtt. És itt szembesültem vele, hogy akinek diplomája volt pl. egész addig azzal szenvedett, hogy meg legyenek a vizsgái és csak diákmunkázni tudott nem sok pénzért, s emiatt rosszabbul állt anyagilag arról nem is beszélve, hogy kimaradtak az életéből évekig olyan események (pl nyaralás, koncertek stb) amit ugye akkor engedhet meg magának az ember ha van normális keresete. Kevesebb fizetést kapott, mint én, arról nem is beszélve, hogy tulajdonképpen nem is abban dolgozott amit tanult, mert ott elvileg még ennyit se keresett volna. Egy másik kollegám, elvileg ő főiskolát végzett csak neki már volt több év munkatapasztalata mellé, talán 20.000 ft-tal kapott többet, mint én. És ha belegondolok, hogy mennyit tanultak, mennyi stressz az hogy az ember levizsgázzon (plusz ugye ott lebeg, hogy mindig átsorolhatják az embert fizetősre vagy van akinek diákhitele van) ahhoz képest arányaiban nem érzékelek hatalmas különbséget a fizetések között. A másik meglepetés akkor ért, amikor a diplomás ismerős mesélte, hogy milyen nehezen talál munkát, mert én addig azt gondoltam, hogy ha már az ember egyetemet vagy főiskolát végzett akkor kapkodnak utána a cégek.. Sokszor ott motoszkál a gondolat, hogy levelezőn tanulhatnék valamit, ami tényleg érdekel, de a fentebb felsoroltak miatt is nem érzem arányosnak a befektetett időt a megtérülő haszonnal. De lehet én látom rosszul, ezért is érdekelne mások tapasztalata is.

2023. aug. 17. 19:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
26%

Wow, en csak most jottem olvasni a kommenteket, de tenyleg olyan, mintha egy ember irta volna az osszeset:d

Hirtelen ennyire hasonlo emberek pont mind itt vannak es ugyanazzal a stilussal irnak xd


Amugy ugyanebben a helyzetben vagyok kerdezo es pl engem muvtori meg ilyenek erdekelnenek, de “nem engedhetem meg magamnak a luxust” mivel mar nincs idom olyat tanulni, amiben valszeg nem fogok dolgozni. En arra jutottam, hogy ha talalok egy olyan szakot, ami piackepes is, teljesen megeri mar magamnak is bizonyitani, mert alapbol szeretnek egy diplomat letenni magamnak arra a bizonyos asztalra. Szerintem hajra! Ha meg ugy alakitja az elet neked h nem, az sem baj, szepen epited az eletedet.

Az elso kommenthez meg akartam szolni, hogy azert foleg mostanaban magyarkent szerintem eleg gaz szuloi segitsegre menni bulizni plusz jaj megyunk csaladdal sielni meg tengerhez…orulok h neked ez van, en sem panaszkodok, de a legtobb embernek ez nem alap:D foleg nem az a havi 30 ezres osztondij sem segit

2023. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
67%
Annyiból megérte, hogy elég könnyen állást találtam gyakornokként, amikor egyetemista voltam, majd ezután elég könnyen beletanultam az iparba és mára már egy jó fizuért dolgozok. Volt pár tárgy ami nagyon jó volt, volt pár jó oktató, de ezen kívül ku rva nagy szívás volt az egész. Összefoglalva megérte, mert egy normális életszínvonalat sikerült elérnem, az más kérdés, hogy egy munkahelyen 1 hónap alatt 5-ször annyit fogsz tanulni, mint bármelyik 3,5 éves Bsc-n.
2023. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!