Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész mesterszakra milyen...

Vegyész mesterszakra milyen bemeneti diplomát fogadnak el?

Figyelt kérdés
Csak természettudományosat? És, ha nem ilyen van, akkor először meg kell csinálni még egy alapszakot?

2023. aug. 20. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Még mindig a Felvi a hivatalos oldal:

[link]

4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:

4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a kémia, a műszaki képzési területről a vegyészmérnök alapképzési szak.

4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehetők:

a természettudomány képzési területről a biológia, a fizika, a földrajz, a földtudományi, a környezettan, a matematika, a műszaki képzési területről a biomérnöki, az anyagmérnöki, a környezetmérnöki, a molekuláris bionika mérnöki alapképzési szak, az orvos- és egészségtudomány képzési területről az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapképzési szak, valamint az orvosi diagnosztikai analitikus alapképzési szak.

4.3. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

2023. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, gyakorlati tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. A felvit én is ismerem és képzeld, a kérdés kiírása előtt megnéztem :)
2023. aug. 20. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de ez nem gyakorlati tapasztalaton múlik, hanem szabályozáson.
2023. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!