Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti középiskola vagy minden...

Esti középiskola vagy minden elölről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kéne egy kis tanács mivel jelen eset tanácstalan vagyok... Mivel én magyarban a 9. osztályt csak fél évig vittem és utána kiköltöztünk spanyolba ahol egy évig csináltam az iskolát. Most nyáron költöztem haza mivel kint nem jöttek nekem össze a dolgok..., de viszont itthon csak a 9. osztálytól kezdhetném újra az iskolát (11.es lennék ha nem költöztünk volna) és őszintén én nem szeretnék 2 évet feleslegesen elverni gimiben.. Szóval szerintetek erre a helyzetre mi a legjobb megoldás? Esti gimi? Melóhely keresés vagy tényleg már nem tudom..
2023. aug. 22. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyitól kezdeni, ahány évről megvan az évvégi bizonyítványod, hogy ámentél. Amúgy jobban jársz, ha legalább egy érettségid van, mert lehet, hogy időközben meggondolod magad és egyetemre akarsz majd menni, ahhoz meg kell, arról meg nem is beszélve, hogy a gyárakon kívül néhány pozciót leszámítva lassan már mindenhol alap az érettségi.
2023. aug. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet esti gimi, régebben volt olyan, hogy 3 év alatt megcsinálhattad (9, 10, 11-12 osztályok)

De sz*r lesz az oktatás minősége, viszont legalább lesz egy érettségid, ami már lassan akkor is kell, ha a WC-re akarsz kimenni.

Persze, lehet mellette dolgozni, kérdés, milyen alja munkát találsz érettségi és szakma nélkül...

2023. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: amúgy az sem a világ vége, ha elmész egy rendes gimibe és végigcsinálod a 4 évet. Közben legalább idősebb leszel és rájössz, mit akarsz, suli mellett is tanulhatsz egy csomó mindent, ami érdekel és tapasztalatokat szerezhetsz.

Sokan évvesztesek meg 5 évfolyamos gimibe mennek vagy akár kinn töltenek egy évet, ahogy te is, szóval ez nem gáz egyáltalán.

2023. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szakma az van ami érdekelne, mellette egy suli is ahova mennék, de az csak szakmát ad és érettsiget nem.. szóval ilyenkor van az, hogy tanácstalan az ember
2023. aug. 22. 23:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!