Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi számít két diplomás embernek?

Mi számít két diplomás embernek?

Figyelt kérdés

Azt mondják 2 diplomás embernek aki elvégzett egy alap, és egy mester szakot, vagy azt aki két mester szakot?

Vagy ha egy alap, 2 mestered van akkor 3 diplomás ember vagy?



2023. szept. 3. 00:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Aki két diplomás, annak két alapszakos diplomája van, vagy egy alap+ mesterszak.

Ha van egy alap, és két mester diplomád, akkor igen, neked 3 diplomád van.

2023. szept. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha van egy alap- és két mesterdiplomád, akkor egy alap- és két mesterdiplomás ember vagy, nem “három diplomás”.


Ha megkérdezik: “hány diplomád van?” – akkor erre feleld ezt: “van egy alap- és két mesterdiplomám”. És akkor nem vezeted félre az embereket azzal, hogy azt hiszik: végigcsináltál 3 alap + 3 mesterdiplomát (mert egyébként alapjáraton ezt nevezném én 3 diplomásnak).


A bolognai rendszer ismeretében teljesen értelmetlen a “hány diplomád van?” kérdés.

2023. szept. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Mivel az "x diplomás" kifejezés nem hivatalos jogi kategória, hanem csak a közbeszéd része, mindenki maga döntheti el, kit és milyen alapon nevez jogosan "x diplomás"-nak. Más szóval ez a kérdés kicsit olyan, mint az, hogy jogosan börtönviseltnek nevezzük-e azt az embert, aki csak előzetes letartóztatásban volt, de végül a vádak alól felmentették. Egyéni vélekedés, amiben nem lehet igazságot tenni.
2023. szept. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Full laikusként és azt tartanám kétdiplomásnak, akinek két tök más szakról van papírja. Szal ugyanaz az alap+mester nálam nem számítana.
2023. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
pl. kémia bsc + vegyész msc szerintem 1dbnak számít
2023. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
5-ös: szerintem is, mert régen normálisan az egyetem adta a vegyészt, amiért 5 évet kellett tanulni, a mai BSc tulajdonképpen a régi főiskolai képzések megfelelője. De végül ugyanaz a képzés, csak félúton mégegyszer kell felvételizni...
2023. szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Sőt, megkockáztatom, hogy egy marketing alapszak + adatanalitika mesterszak is csak egy diplomának számít annak ellenére, hogy végül is két különböző területről vannak (de a bolognai rendszer lényege pont ez a rugalmasság lenne – kicsit elcseszve).


Tehát egy BSc+MSc nem több, mint egy osztatlan Msc akkor sem, ha két különböző területről van.

2023. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
#7: És akkor akinek csak BA/BSc-je van, az mit mondhat magáról? Akkor ő csak "félig" diplomás? Szerintem nincs értelme ezeknek a kategóriáknak. A #2-es válaszoolóval értek egyet.
2023. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
8: az csak egy főiskolát végzett, hiába nincs már főiskola, de a végzettsége nem egyetemi szint.
2023. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
#9: Nézz végig a felvin, van még pár főiskola, maximum a megszerezhető végzettségben nincs különbség.
2023. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!