Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik csak...

Azok a szülők, akik csak akkor tekintik embernek a gyereküket, ha a gyerekük diplomás lesz, azok a szülők miért gondolkodnak így?

Figyelt kérdés
Számos családban látom, hogy van egy gyerek aki jelentős szülői támogatással jut előrébb (csupán a képességei, az esze miatt erre képtelen lenne) és diplomát szerez (szülő vkinek a vkije, ismerettség stb) ő lesz az a családban akit ajnároznak. Akkor is, ha ez a gyerek gátlástalan, hazug, és mindenkit lekezelő. Aztán uebben a családban van egy tehetséges gyerek, őt viszont szándékosan visszatartják az előbbre jutástól, lekezelően bánnak vele, el akarják hitetni vele, hogy semmisem sem ért, és főleg nem ér fel a diplomás gyerekhez. Mégis minden felelősséget neki kell viselnie a családban, és mindig őt kiálltják ki bűnbaknak. A diplomás az minden munkahelyet ott hagy, mert alantas neki minden munka. Mindent úgy állít be, hogy a munkáltató a hü..e, vagy túl messze van a wc az irodájától, vagy hogy néha kávét is kell főznie a diplomatáknak, és neki ez alantas. Mindenki őt sajnálja. Aki nem diplomás, de tehetséges művészetileg, sikereket is elért ezen a területen, őt semmibe veszik, sosem dicsérik. Szeret dolgozni, a munkatársai és a főnöke is szeretik, és a családján kívül mindenki elismerő vele szemben. A családjának pedig csakis a diplomás gyerek a fontos, és mindenki Istenként néz rá. Ezt a gyereket ktitizálni tilos! Hiszen ő diplomás. Az, hogy a család nyomatta be munkahelyekre, és neki egyik munkahely sem tetszett sosem, az mellékes. Ő a szent. Neki minden jár, minden támogatás, a nem diplomás meg egy senki. Holott sokkal okosabb, és életrevalóbb, tehetségesebb mint az aki diplomás. A család miért ilyen elfogult a diplomással?
2022. dec. 21. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Őket kéne megkérdezned, akik az ismeretségi körödben ilyenek...
2022. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs rá válasz, csupán az, hogy mert az illető diplomás. És ennyi.
2022. dec. 21. 13:23
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Az Összezárva adásában ezúttal Rákóczi Feri és Hajdú Péter töltött együtt egy napot. Az oldott és jó hangulatú beszélgetéseket követően a gyereknevelésre terelődött a téma, melyben a két műsorvezető álláspontja igencsak különbözött.

315 717 megtekintés 2022. ápr. 2.

https://www.youtube.com/watch?v=s-SwL2w-i-U

Itt a kérdésedre a válaszom Ferivel értek egyet Ő lazább apuka

2022. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mi a videó lényege nagyjából? Mi a konklúzió?
2022. dec. 21. 13:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A mai szülői generáció előtti nemzedékek idejében még rendkívül nagy presztízs értéke volt egy diplomának. Ha visszanézünk a dédszülők idejére, ez még inkább igaz. A generációk egymásra örökítik a szemléletüket, amihez akkor is ragaszkodnak, ha klasszisokkal könnyebb a felsőoktatásba bekerülni az egyszeri polgárnak manapság, mint pl. a Horthy-korszakban.
2022. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy Feri nem ragaszkodik a szaktudáshoz a diplomához Peti meg igen Feri szavaival élve inkább legyen egy boldog asztalos mint egy szomorú milliárdos
2022. dec. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit korlátoltak az ilyen szülők és sose értik meg ha valami az ellenkezőjét bizonyítja és sem tudom mit lehet az ilyenekkel kezdeni.
2022. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Korlátolt barmok, ennyi! A művészgyerek is hülye, ha felnőtt önálló emberként még rájuk nyitja az ajtót...
2022. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lettem több a szemükben azért, mert diplomás lettem. Nem azt az iskolát végeztem el, amit ők akartak. :D
2022. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám tanár akart lenni, de a szülei lebeszélték mert mekkora csicska munka, felnőttként elvégezte az egyetemet, és a szüleinek szeme se rebbent. Ők a másik véglet, mert nekik csak a fizikai munka, a szakmunka a munka. Aztán mi tesómmal is diplomások lettünk, nekünk már kvázi örültek, de még mindig nem tudták hova tenni ezt az egész dipis dolgot. Most az egyik unoka jár egyetemre, és teljesen el vannak olvadva, hogy milyen tanult lesz az unoka, egyetemre jár. :D Hát kellett egy 60 év mire rájöttek, hogy a diploma is valami..

A férjemnek nincs diplomája, de több esze van mint a diplomás testvéremnek, kulturáltabb, finomabb ember, és hálás vagyok, hogy ilyen jó férjem van, mint ő. Nem minden a diploma. Ezt nem kell a szülőknek bizonygatni, sem az ellenkezőjét. Ez egy papír. Vagy tud élni vele valaki, vagy nem. Valaki vagy dolgozik, vagy nem, a diplomából önmagából nem lehet megélni, és jópontokat gyűjteni az életben (csak a szülőknél ezek szerint). Én nem pazarolnám az energiáimat, hogy bárkit bármiről győzködjek ezzel a témával kapcsolatban, ezek a szülők nem akarnak túl látni a rózsaszín ködön, a diploma eszmei értékén. Aztán mégis mennyi életképtelen van köztük... sajnos..

2022. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!