Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Help, nem jó szakot válaszotta...

Help, nem jó szakot válaszottam?! (turisztika,középsuli)

Figyelt kérdés

Tegnao feltettem egy kérdést ,hogy most kezdtem a turisztikai középsulit , német nyelvi előkészítővel, de úgy érzem hiba volt, szuleim mondták a közgáz sulit ,de én ellentmondtam ,mert egy idióta vagyok ,ha váltani akarn ,mostmár nem igazán segítenének ,vessek magamra ,talán ha könyörgök, mert egyedül nem nagyon intézhetek ilyeneket, ha jól tudom. Mert 8ban ötletem sem volt ,most meg a közgáz szakma se rossz ,de a fodrász is eszembe jutott. Úgy érzem néha ,hogy semmirevaló szakot tanulok ,és ettől szomorú vagyok. Többen szidják a szakot,sőt még tanár is mondta ,hogy 10 év múlva úgy is megszünik az utazásszervező szakma. De jó mondom, pedig mi 6 év múlva végzünk.Mondjuk nem is tudom ,mi mást lehet ezzel csinálni. Egyébként a suli nem rossz, osztály se ,programok vannak bőven ,csak a szaktól "ment el" a kedvem. Pedig korábban tetszett. De lehet csak 2 hét múlva nem ezt gondolnám. Fel is lebbeztúnk közgáz angolra ,de oda nem vettek fel ,most németes vagyok ,talán átvennének. Korábbi valaszokban annyira jó ötleteket kaptam ,annyira jó válaszokat ,de mire lett volna időm alaposabban elemezni, délutánra törölte a gyakori a korhatár miatt. Pedig 2007-es vagyok. Szóval ezt légyszi ne!

Pontokba szedett válasz volt ,meg volt még pár ,hogy nem minden a technikusi szakma ,az számít mit tanulsz egyetemen ,az emberek 80%a nem a megszerzett szakmájában dolgozik, remélik valami hasznos nyelvet tanulok ,egy turisztikai képzés több skillt ad ,mint a közgáz ,pl emberekkel való kommunikáció ,ami sokkal több ,mint kozepsuliban adóbevallást készíteni. De a suliban elvileg nem jó a gyakorlat ,szar gyakorlati helyeket adnak. Tehát nem konyhásként szeretnék majd gyakorlatozni. Majd kiderül.

Egyéblent volt kedvem hozzá ,talán van is ,csak most nagyon meginogtam.


Aki azokat a válaszokat írta ,megkoszonnem ha most is írna ,és tudom nem szivesen írná le kétszer ,de kérlek. Vagy bárki valami tipp.


Egyébként lehet valaki 3x olvassa ezt a kérdést ,más megfogalmazással ,de szeretném magam megnyugtatni. Előre is köszönöm.



2023. szept. 6. 23:03
 1/4 A kérdező kommentje:
meg ,hogy a turizmus mellett ,nincs élete az embernek*
2023. szept. 6. 23:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne menjen el tőle a kedved, tesóm is ezt tanulja, és van élete, meg úgy látom el is fog tudni helyezkedni, sőt irigylem is
2023. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszii,és mit dolgozik/fog?


Egyébként azért is gondoltam jónak/jobbnak a turisztika szakot,mert azzal van lehetőség külföldön elhelyezkedni ,míg a közgázzal elvileg csak Mo-n ,mert magyar gazdasági szabályokat tanulnék. De nem tudom ki hogy látja...

2023. szept. 7. 00:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Most recepciós de még tanul, az idegenvezetés érdekli egyébként és mennek neki a nyelvek, rögtön kaphat külföldi csoportokat meg mehet külföldre is majd, azért ez egy népszerű és szép szakma, miközben utazhat és világot lát, tényleg jó és bánom, hogy én nem ilyet tanultam
2023. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!