Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt töri érettségire való...

Emelt töri érettségire való felkészülés így szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés
2 éve érettségiztem, szakot váltok, ahhoz kéne javítani az eredményemen, hogy több pontom legyen. Töriből jó voltam, az egyik kedvenc tárgyam volt, jól ment, 5-ös voltam belőle, középszinten érettségiztem belőle, az írásbelim nagyon jó lett, akkor viszont a szóbelit kicsit elrontottam, ezzel lehúztam és csak 69% lett. Meg hát azóta azt gondolom, sokat felejtettem. Olyan 80% körüli eredményt azért meg kéne céloznom. Még 2 tárgyból tervezek ezen kívül érettségizni, az egyik egy nyelv, ezt is emelt szinten, de arra nem különösebben fogok tanulni, ugyanis van már belőle felsőfokúm, illetve napi szinten használom, nem tűnik nehéznek meg ott nem konkrét tételek vannak és lesz még egy másik, középszintű érettségi, aminek a tananyagához már volt közöm az elmúlt évben, arra kell készülnöm még, de az sem lesz olyan irtó nehéz. És dolgozom 25-30 órában ezek mellett. Ha januárban nekiállnék, szerintetek megoldható? Nem minden nap, de hetente többször tudnék vele foglalkozni. Illetve, ha valakinek van ötlete, milyen anyagokat javasoltok?
2023. szept. 8. 14:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Plusz még egy kérdés, nem ide tartozik, de hátha valaki tudja rá a választ: ha az adott szaknál a felsorolt tantárgyaknál ott van 2 nyelv is, amiből nekem van érettségim, akkor továbbra is igaz az, hogy érettségi pontokba csak egy nyelvet lehet beszámítani?
2023. szept. 8. 14:20
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez milyen szak?
2023. okt. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!