Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak érettségi után?

Mit csináljak érettségi után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az idén vagyok végzős és igazán úgy érzem. hogy elvagyok veszve.

Mindenkitől jönnek a kérdesek,"na és hova tovább?" a válaszom pedig hogy fogalmam sincs. Nem tudom még mit szeretnék és úgy érzem semmi nem érdekel.

Mit lehet ilyenkor tenni, hogy rátaláljak az utamra? Nem vagyok lusta tipus, mióta lehet dolgozok suli mellett és nyáron. Az angol érettségit tavaly megcsináltam és elég jól sikerült (5). Talán ez az ami megy. Szakmán is gondolkodtam de nem tudom mi lenne a helyes. Ti mit tennétek a helyemben?



2023. szept. 10. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Töltsd ki a teszteket, ajánl neked lehetséges szakokat, szakmákat.

2023. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy cipőben járunk :)

Amit én csinálok: A felvit bújom, szakokról olvasok véleményeket, és nyíltnapokra járok. Mindenképp menj el annyi nyíltnapra, amennyire csak tudsz! Pláne hogy az iskolák leigazolják.

Én megcsináltam ezt a tesztet: [link] Nem mondom, hogy tökéletes, sőt, viszont kezdésnek egyáltalán nem rossz. Szakok és szakmák is vannak benne, így ha nem vagy biztos, melyik irányban szeretnél továbbmenni, talán egy kicsit abban is tud segíteni.

Nagyon nehéz még ilyen korban ezt kitalálni, viszont had emlékeztesselek, hogy hiába fontos most ez a döntés, az egész életedet azért nem feltétlenül dönti el. Nem mondom, hogy pazarold el az ingyenes állami éveidet egyetemen, viszont ha nem is találod meg azonnal az utad, vagy ha más kezd el érdekelni, teljesen rendben van. Gondolj bele, mennyi ember nem dolgozik azok a területen, amit tanult, vagy csinál mellette mást. Persze egyáltalán nem azt mondom, hogy nem vagy előnyben ha hamar tudod mit szeretnél is ki is tartasz mellette, de ne hibáztasd magad ha 17-18 évesen még nem tudod mit akarsz kezdeni az életeddel.

Egyébként ha szeretnél, nyugodtan írj!

2023. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod mit akarsz tanulni, akkor válaszd a legkisebb ellenállás útját, nézz rá a jegyeidre, és amiből 5-ös vagy azt célozd meg, és amíg elvégzed az alapképzést (3év) addigra csak találsz valamit ami tetszik.

Írtad 5-ös volt az angol érettségi, akkor próbáld meg az emelt angolt, és elmész anglisztikára, az pont egy olyan szak amin el tudsz lébecolni, amíg kitalálod mi a valódi hivatásod.

2023. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ☺️
2023. szept. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!