Neurologia vagy fül orr gegeszet? Tanácstalan vagyok🥹

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az utolsó, 6.evemet, és eddig ez a 2 vonal van ami igazán a szívemhez nőtt. A neurologia régebb időktől nyúlik már vissza, egészen első évtől, meg azelőtt is, igazából ez volt az ok ami miatt orvosira mentem, hogy majd én találok megoldást a krónikus migrenre, ami nekem is volt (nyilvan nem lesz így, de álomnak jó volt) neurologia blokkunk tavaly volt, meg fül orr gége is, és igazából a neurologia szervezetlen volt, nem foglalkoztak velünk, igazából 2 hétig végig csak nagyon rossz állapotban lévő 80 éves nénivel és bácsival találkoztunk, akik vagy alig tudták beszélni, vagy mozogni így eléggé megviselt, valamint tényleg kb ennyiből állt az egesz, ellenben a fül orr gége nagyon izgalmas volt, sőt még műtéteket is megnezhettunk, láttunk mandulamutetet, orrsoveny ferdules helyreallitasat és igazából az egesz sokkal jobb volt mint a neurologia.

Az egesz 5.evem azzal ment el hogy ez a 2 között vacilaltam és reméltem hátha lesz valami 3.blokk ami megnagyobb szerelem lesz es nem kell ennyi vacilalni a 2 között de sajnos nem lett:( most így a fül orr gégét jobban érzem, de a neurologiatol sem akarok eltavolodni ha mar amiatt jöttem ide



2023. szept. 19. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Neurologia ismeretlen palya nagyon nagy reszt, es sokmindent atfog nem csak az agyat. Pl parkinsonizmus. Mozgas-remeges tunetek. A pszichiatriai betegsegekrol nem is beszelve. Ez kb. olyan mint a fizika es az osszes tobbi tantargy.


A fizika atkarol mindent - kemia, biologia, minden termeszettudomanyt (matekot nem az bolcseszet, de elengedhetetlen es van kulonbseg fizikai matek es elmeleti matek kozott). A fizika az alkotoelem a termeszettudomanynak, technologiaknak, szinte mindennek, talan meg az univerzumnak is de ezt eros kijelenteni.


A fizikarol meg fingunk sincs kb. Azt sem tudjuk hogy a jelenlegi fizikank unverzalis-e minden korulmeny kozott. Erdekes terulet az fix, szuletnek kb. ezer 500 - 1000 evenkent nagy emberek akik "megjosoljak" a fekete lyukak letezeset hibas teoriaval raadasul, es igaza lett (kacsint Einstein). A fizika a bizonyitasrol szol, a teoriak bizonyitasa. Einstein teoriaja meg par eve bizonyosodott be.


A Neurologia ami atkarolja az egesz testet, peldaul tardive dyskinesia vagy dystonia, schisophrenicus, morbus parkinson, neuropatias fajdalom, es a pszichiatria - mentalis betegsegek, emesztorendszer es neuralis kapcsolatrendszer osszetettsegerol nem is beszeltunk.


A Neurologia ugyanolyan mint a fizika. Az adja az egesz test mukodeset, amit egyaltalan nem ismerunk - alig ismerunk - alig tudjuk kezelni, nemhogy gyogyitani. Aztan a neurologiaval interakcioba lepo elemek pl. farmakologia, genetikai polymorfizmus. Az utobbi szinte mar megjosolhatatlan neurologiai tulajdonsagu lehet megfelelo technologia nelkul.


A ful orr gegeszet talan mar ismertebb, kezelhetobb, es bizonyitottan gyogyithato sok eset.

2023. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni nem tudok, mert neked kell eldönteni, hogy végső soron a 2 közül melyikkel szeretnél foglalkozni. Amit gondolj át az az, hogy manuális vagy elméleti szakmában tudnád magad elképzelni, mert azért merőben különbözik a kettő, és máshogy is vesz igénybe szerintem. Illetve keress magadnak egy jó helyet a hatodéves neurológia gyakorlatra, hogy jobban beleláss az egészbe, nem késő még ilyenkor változtatni rajta. Van egy facebook csoport is orvostanhallgatóknak, ahol gyakorlati helyekről lehet beszámolót írni és kérdezni, nem tudom benne vagy-e.

Most rákerestem a neuróra, pl. a dél-pesti kórházról és a Bajcsy-Zsilinszky kórházról jókat írnak, bár nem tudom azt sem, hová valósi vagy, de ha tényleg érdekel, akkor érdemes szerintem messzebbre is elmenni akár gyakorlatra.

2023. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!