Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Doktori képzést abbalehet...

Doktori képzést abbalehet hagyni büntetlenül? Sajnos ahol vagyok a legtöbb sztereotípia igaz és 140 ezerért úgy érzem magam mintha közmunkás lennék a lombkorona sétányos Filemont polgi alatt.

Figyelt kérdés
Inkább dolgozom jóval többért, mint felmosórongy legyek ennyiért.
2023. szept. 29. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi ésszel kizárt, hogy doktori képzésen lennél, még az érettségit sem tartom valószínünek!
2023. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha nem lennék új menne a jelentés.

Aki tud segíteni az válaszoljon már.

2023. szept. 29. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

#1 Büfészakról doktorira beesők értelmi színvonala az bizony ilyen alacsony. Én is tapasztaltam egy konferencián ahol mindenféle jött ment kamu PhD-t végzett is megfordult, körülbelül úgy éreztem magamat mint ha kisegítősökkel beszélnék a műszaki területről szerzett doktorimmal.


#2 Ha már PhD képzésen vagy legalább annyi értelem szoruljon beléd hogy olvasd el a TVSz-t ami kitér az ilyen részletekre. Majd szólj ha valamelyik betűt vagy szót nem ismered az ott leírtakból, segítek szívesen ételmezni.

2023. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Látom kijön belőletek a frusztráció. Ti is ilyenek vagyok? Elszegényedett tanszéken csicskáztatjátok azokat a szerencsétleneket, akik nagy tervekkel odamentek? Majd szembesültek vele, hogy rugalmas időbeosztás helyett éjjel nappal bent kell lenni és nem ám kutatni, hanem a tanszék nyűgjeit csinálni akár este 10-ig? Örülök neki.
2023. szept. 30. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

#4 "Elszegényedett tanszéken csicskáztatjátok azokat a szerencsétleneket, akik nagy tervekkel odamentek?"


Nem, én ahogy korábban is írtam műszaki területen végeztem a doktori képzést, ahol

1) a tanszék nincs elszegényedve, mivel igen sok szponzorációs pénz esik be különböző cégektől

2) a tehetséges hallgatók jönnek doktori képzésre akiknek az az elsődleges motivációjuk, hogy bővítsék a tudásukat és valódi értéket teremtsenek, nem pedig az hogy elvégezzenek egy doktori képzést mert a kutyának sem kellenek a munkaerőpiacon az addig elvégzett képzésükkel.

3) az oktatói gárda közül is sok ember tölt be valamilyen manager / projektvezető stb... pozíciót a tech szektorban multinál vagy startup cégeknél szóval nem csak a doktorandusz hallgatóknak prioritás a rugalmasság, hanem az oktatóknak is.


Nyilván én ezt meg tudom érteni, hogy nem így működik egy olyan szektorban ahol semmit nem ér a versenyszférában a tudása sem az oktatónak sem a doktoranduszoknak és ki vannak szolgáltatva az államnak, valamint az összes szakmai tevékenység kimerül a tanszéki teendőkben és minden fos feladatot megkapnak a diákok valamint az oktatók mert nincs pénze a tanszéknek normálisan fenntartani saját magát, de egyrészt ez nem általános jelenség másrészt én elvből nem maradnék ilyen helyen, mivel csicskamunka végzése semmiben nem járul hozzá az én szakmai jövőmhöz.

2023. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok az átiratkozáson. Én már azzal is beérem, ha nem középiskolás csoportokat kell felügyelnem és nem szállást meg éttermet kell foglalnom nekik. Szerintem, ha ilyenre vágytam volna recepciós állásra jelentkezem.
2023. okt. 3. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy miféle lepratelepen vagy doktorandusz de amelyik egyetemen oktatás és kutatás is folyik ott általában néhány szakmai tevékenységet leszámítva (pl: konferencia, fix konzultációs alkalmak stb...) teljesen rugalmas a doktorandusz hallgatók időbeosztása és onnan végzik a szakmai tevékenységüket, ahonnan akarják (home office vagy tanszéki iroda). Az való igaz, hogy a doktori ösztöndíj kerete az fix, viszont sok hallgató a doktori tevékenysége mellett már bedolgozik különféle kutatóintézeteknek, nemzetközi projekteknek, amiért már rendes fizetést is kapnak, nem csak jelképes összeget. Szóval minél előbb válts valami normális helyre!
2023. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez sajnos ilyen hely.


Most beteg lettem (részben azért mert intézem az átjelentkezést) és megkaptam, hogy ez nem általános iskola, hogy ilyen indokkal otthon maradjak.


Sajnos fullba tolják a csicskáztatást. A másik városban, ahol az ismerősöm van nincs ilyen csak a saját kutatásodra kell fókuszálni.

2023. okt. 3. 14:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk a szocreál iroda negyedmagammal hiszen letud hozni az életről a hozzáállásuk mellett is.
2023. okt. 3. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!