Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Corvinus-o...

Mi a véleményetek a Corvinus-osokról? Tényleg nagyképűek?

Figyelt kérdés
Nyilván nem vetíthető ki mindenkire, de tényleg igaz a többségre, hogy beképzelt/nagyképű?

2020. szept. 23. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem.

Egy ismerősöm régebben azért hitte a corvinusosokról ezt, merthogy nem öltöznek olyan lezserül legtöbbször, de ez inkább azért van mert sok a prezentáció ahol elvárják, hogy legalább business casualben legyünk, illetve sokan dolgoznak is egyetem mellett ,szóval a munkahelyi igényekhez is kell öltözni.

(Max annyiban vagyunk nagyképűek, hogy a corvinust tartjuk/tartottuk Budapest legjobb gazdasági egyetemének. Rangsorok és pontok alapján megvan ehhez az alap. De ez csak annyit jelent, hogy kijelentjük, hogy szerintünk alapvetően a Corvinus jobb képzést nyújt, nem pedig azt, hogy lenézzük azt aki gazdaságis de más egyetemre jár. Ez az egyetemek közötti rivalizálás persze mindenhol ott van ahogy észrevettem)

2020. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Hát, első, amíg egy számvitel Ma-s nem tudja, miért nincs elábé a fuvarozónál, miért van a zöldségesnél, mégis mi a különbség, hiszen kft mine a kettő (ott már sírtam), addig nem gondolom, hogy ez a legjobb gazdasági egyetem. Nekem BGE-s hallgatókkal sokkal jobb tapasztalataim vannak tudásban. ÉS ezt nem két hallgató alapján jelentem ki, hanem tizenéve évente több diákom van.
2020. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem többi ismerősöm is van és ők már nagyon a föld felett levitálnak az elit magánegyetemük miatt.

De ez nem jelenti azt, hogy az össz Corvinusos ilyen!!!

2020. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

az "elit magánegyetem"? :D Az én ismerőseim csak kiröhögik ezt, meg az egyetem által most tolt "együtt a legjobbak" szlogent. Ha valamivel nevetségessé tette a vezetőség a Corvinust (valószínűleg mindenki, de a saját hallgatói előtt mindenképpen), az ez az egész szenvedés a struktúra váltással meg mindennel ami azóta ott folyik. (Corvinusosként írom ezt.)

(Elitnek max azért lehet mondani egy-egy szakot mert rohadt magas ponthatárokkal lehet bejutni, de az egyik haverom 484 ponttal, 3 nyelvvel amit folyékonyan beszél, az egyik leg földhöz ragadtabb és szerényebb ember...)

2020. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az ismerőseim hívják elit magánegyetemnek. Mondom, mindenki más, valaki el van szállva, valaki meg nincs.
2020. szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
BME-s vagyok, vedd figyelembe. Szerintem a BCE-n is vannak nagyon sokan akik normálisak, meg nagyon sokan, akik nem. BME-n is van sokféle figura. Viszont ismerek elég BCE-st és tényleg sok köztük az elkényeztetett ember, aki okosnak hiszi magát, mert elért X pontot, ami nehezebb volt, mint a szakja. Biztos jár oda nagyon sok rendes is, nem ismerek mindenkit, viszont átlagban több ott a sznob hülye gyerek mint nálunk, legalábbis szerintem. BCE-n leginkább akkor vagy matekzseni, ha KTK-s vagy. Szerintem nem olyan rossz a többség, csak max kicsit több az, aki a semmire nagyképű, mint nálunk. Mellesleg még ha erős egyetem is, nem hinném, hogy annyira jó lenne, mint mondják. max egy simán jó hely. Nem annyira mint a BME persze. :)
2020. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Ismeritek azt a viccet, hogy elvégezném, ha lenne egy szabad délutánom?
2020. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Én tavaszi szünettel ismerem, de megvan a vicc.
2020. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%
Mi BME sek azért okosabbak vagyunk.
2020. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

A kérdésre válaszolva, inkább úgy fogalmaznék, hogy a Corvinuson feltűnően sok a nagyképű s.ggfej, de persze azért nem mindenki ilyen. De a hallgatók/itt végzettek egy része valóban nagyon elégedett magával – alap nélkül.


Az “elit magánegyetemről” meg csak annyit, hogy a világranglista 1001+ azaz “futottak még” ligájába csúsztak vissza a THE listáján, de a QS rankingen is csak az 801-1000 sereghajtó ligában van, ez kb Felcsút másodosztály lenne a fociban. :D

2020. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!