Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esszé beadásnál forrást...

Esszé beadásnál forrást hányszor kell megjelölni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amikor a végén tüntetem fel a forrásokat és egy oldalról több infót szedek elég pl. annyi hogy www.index.hu vagy minden egyes információ konkrét linkjét le kell hivatkozni pl index.hu/#hópihe

; index.hu/#kismacska

Tehát fel kell tüntetni minden ilyen kis részt, hogy hol találtam vagy elég csak a végén annyi hogy index.hu?


(Nem szakdogára gondolok , ott tudom hogy a bekezdések alatt kell. Most egy beadandó esszére vagyok kíváncsi)


2023. okt. 1. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az online hivatkozás formájának nézz utána, mert nem elég csak a link. Szerepelnie kell a szerzőnek, a cikk címének, az oldal címének, mikor nézted meg, mikori a cikk.)


Nálunk beadandónál valahogy meg kellett jelölni a szövegben, de elég volt annyi, hogy xy szerint... (és a végén a bibliográfiában ott volt, hogy xy mit írt.) Tehát valahogy mindenképpen látni akarta a tanár, hogy az adott rész honnan van.


Nálunk szakdogánál lábjegyzetben kellett megjelölnia forrást nem a bekezdések után.


Ez nálunk volt,lehet nálatok máshogy van.

2023. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Leírom még 1x, hogy nem szakdolgozatról van szó

Annak van egy szabályzata azt tudom.


A kérésem továbbra is az, hogy ha 1 oldalról több infót veszek elég 1x (mások hogyan szokták) feltüntetni az oldalt, vagy mindig tüntessem fel a konkrét linket #-el; ha 1 oldalról mondjuk 5 fejezetet írok..


"Az online hivatkozás formájának nézz utána, mert nem elég csak a link. Szerepelnie kell a szerzőnek, a cikk címének, az oldal címének, mikor nézted meg, mikori a cikk.) " Dehogynem elég! Nem világmegváltó beadandót írok, hanem egy 15 oldalas esszét. Nem kell szerző, elég a link csak azt nem tudom, hogy 1x kell szerepeltetni az oldalt vagy többször ebben az esetben

2023. okt. 1. 10:46
 3/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat akkor valamit félreértettem.


"Nálunk beadandónál valahogy meg kellett jelölni a szövegben, de elég volt annyi, hogy xy szerint."


Pl. az index hópihe cikke szerint. És ezt minden esetben. Olyan nem volt, hogy # jellel kellett.


A végén kellett a forrásnál mindegyiket felsorolni. Pl. Index.hu/kismacska, index.hu/hópihe (tehát nem volt elég egyszer az index. hu.)


Remélem most már jó a válaszom.

2023. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

A #jelet nem én írom oda, hanem ahogy azt a részt kimasolon mondjuk az index oldalról

Ugye a link automatikusan oda teszi hogy index.hu/#kismacska


És ezt nem tudtam hogy minden egyes részt így ki kell másolni vagy csak index.hu fő oldal kell

2023. okt. 1. 11:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja értem.


Nálunk kellett sőt még az is, hogy mikor néztem. (Még egy 3 oldalas beadandónál is.)

2023. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy-egy domain név alatt kismillió oldal létezhet, tehát ha nem adsz meg konkrét linkeket, akkor esélytelen visszakeresni/leellenőrizni, hogy mi is volt a forrásod. Nálunk a beadandónál is ugyanazok a szabályok voltak, mint a szakdolgozatnál, pontosan le kellett hivatkozni mindent, és ez szerintem elég érthető.
2023. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5 A tanár külön kérte, hogy ne legyen bekezdésenként lehivatkozva, ugyanis nem szükséges. Elég a dolgozat végén megjelölni a forrásokat és nem minden szakasz után


(3 oldalas beadandónál ... gondolom nem 1 oldalról nézted az adatokat. Most ha én 10 oldalról nézem a 3 oldalhoz az anyagokat mindig írjam ki a 10 linket meg hogy mikori a forrás azzal telik be az esszé... )


#6

Az (mondjuk) index.hu-t nem csak kiírom, hanem belinkelem rendesen " https:// "... csak szerintem hülyén néz ki az a forrásnál, hogy index.hu#kicsmacska ;index.hu#kiskutya ;index.hu#kismalac, index.hu#kiskacsa tehát érted az oldal végülis ugyanaz csak az oldalon belül vannak részek ahova "bemegyek"

2023. okt. 1. 12:20
 8/16 anonim ***** válasza:

(3 oldalas beadandónál ... gondolom nem 1 oldalról nézted az adatokat. Most ha én 10 oldalról nézem a 3 oldalhoz az anyagokat mindig írjam ki a 10 linket meg hogy mikori a forrás azzal telik be az esszé... )


Nekünk ebben az esetben hivatkozni kellett lábjegyzetként. Lényeg, hogy mindig, mindent meg kellett jelölni egy kis beadandóban is. (Mint a szakdolgozatnál.) Mindent tudnia kellett a tanárnak, hogy honnan van és hol keresse.

2023. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekünk szakdogában sem lábjegyzetbe kell írni, hanem az adott szakasz után. Úgy szerintem sokkal jobb és egyértelműbb is hova tartozik, mert ha teszem fel 1 oldalra írok 3 forrásból, akkor lábjegyzetbe beírom a linket, de nem biztos, hogy tudja hova tartozik. Ha meg alatt van a hivatkozott forrás érthető.


(Remélem érted, hogy értem ^^.)

2023. okt. 1. 12:37
 10/16 anonim ***** válasza:
De lehetett tudni, mert az adott résznél ott volt a hivatkozás száma. A wordben lehetséges hivatkozást beszúrni lábjegyzetként.
2023. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!