Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esszé beadásnál forrást...

Esszé beadásnál forrást hányszor kell megjelölni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amikor a végén tüntetem fel a forrásokat és egy oldalról több infót szedek elég pl. annyi hogy www.index.hu vagy minden egyes információ konkrét linkjét le kell hivatkozni pl index.hu/#hópihe

; index.hu/#kismacska

Tehát fel kell tüntetni minden ilyen kis részt, hogy hol találtam vagy elég csak a végén annyi hogy index.hu?


(Nem szakdogára gondolok , ott tudom hogy a bekezdések alatt kell. Most egy beadandó esszére vagyok kíváncsi)


2023. okt. 1. 10:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Értem, nekünk most azt mondta hogy ezzel felesleges tölteni az időt igazából mert nem szakdolgozatot kért és a tartalom a lényeg.
2023. okt. 1. 12:42
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor ez nagyon tanárfüggő. Nálunk minden beadandót szigorúan vettek.
2023. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a helyzet kérdező, hogy ha a tanárod már most sem követi az akadémiai normákat, akkor viszont ezt az információt is tőle kérdezd meg, mert senki nem fog tudni erre választ adni.


Normális esetben a legutolsó 500-szavas beadandót citálni és bibliográfiázni kell, leggyakrabban APA7th, Chicago17th, Harvard, Vancouver stílusban (ezek csak a leggyakoribbak).


Igazából már a bekezdésenkénti szövegközi hivatkozás is ritka és egyéni kérés, ugyanis hivatalosan (ismételten: igen, a kis 500-1000 szavas beadandóknál is) minden információt egyesével kéne lehivatkozni az adott mondat végén.


Az általános statisztika az, hogy 70-90 szavanként kelleni fog egy hivatkozás, mert abban már biztosan fog szerepelni olyan információ ami ezt megköveteli.


A tanárod már így is, a bevett akadémiai követelményektől eltérően, egyedi kérésekkel rendelkezik. Ezután ne itt próbáld megtalálni erre a választ, hanem nála kérdezd meg.

2023. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13

Kíváncsi voltam, hogy szokták csinálni.

Gondolom más is volt már úgy, hogy 1 oldalról szedte az infókat, de ha rámegy "fülekre", akkor az oldal még ugyanaz csak van utána egy # és az adott rész neve


"citálni és bibliográfiázni kell" hogy mit csinálni???

Ez nem egy akkora szakdolgozat, hogy plágium vizsgálat kelljen. Valószínűleg el sem olvassa, de én azért szeretem tisztességesen megcsinálni és kíváncsi voltam, hogy ilyen esetben hányszor kell a forrást jelölni, ha 1 oldalról veszek több infót ugymond


"Ezután ne itt próbáld megtalálni erre a választ, hanem nála kérdezd meg."

Ismétlem, Ő MONDDTA!!!(meg lett kérdezve) hogy elég e a forrás a végére. Kíváncsi voltam, hogy ezt 1x szokták kiírni, vagy minden részt külön.

2023. okt. 1. 15:26
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

"Ismétlem, Ő MONDDTA!!!"

"ezt 1x szokták kiírni, vagy minden részt külön"


Pontosan ezért, ezt is Ő MONDDJA!!! meg.


"Ez nem egy akkora szakdolgozat"

És ez miért lenne érdekes. Ismételten, onnantól, hogy a tanárodnak ilyen egyéni, az akadémiai normákat nem követő hozzáállása van, bármi kitelik tőle, így senki más a világon nem tudja megválaszolni a kíváncsiságod, rajta kívül. A professzorok 99%-a tartja magát a normákhoz, miszerint a legapróbb dolgot is hivatkozni kell.

Ez így néz ki egy kicsi 4 oldalas feladatnál:

p.1 [link]

p.2 [link]

p.3 [link]

p.4 [link]

+

Bib.1 [link]

Bib.2 [link]


"Ez nem egy akkora szakdolgozat, hogy plágium vizsgálat kelljen"

Akadj le erről! A citálásnak az akadémiai írásban nem (csak) a plágium-elkerülés a fő lényege.

2023. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Huu de okos vagy.

Képzeld láttam, hogy elírtam, mert gyorsan akartam válaszolni a hülyeségedre. Gondoltam van annyi eszed, hogy látod h véletlen elírtam és nem akartam már újat írni, de tévedtem nincs. Egyből bele kell kötni. Mindenki tudja, hogy kell írni csak gyorsan akartam reagálni és félre ütöttem.


Nem tudom milyen akadémiáról beszélsz. Ez egy szimpla kérdés volt, hogy mások hogyan szokták írni, nem kell felütni a jogszabályokat ezért, de köszi.

2023. okt. 1. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!