Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 500 000ft-ért, megéri kitanuln...

500 000ft-ért, megéri kitanulnom a hideg burkoló szakmát szerintetek?

Figyelt kérdés

Kidobott pénz lenne, vagy hosszabb távon jól járnék ezzel a szakmával?

Mert nem tudom mennyit keres egy szakképzett hidegburkoló, vagy segédmunkás, szóval, szerintetek megéri kitanulni 35 évese, 500 000ft-ért kitanulni a hidegburkoló szakmát?

nem lenne kidobott pénz csupán, vagy 1 év alatt akár segédmunkásként, megtérülne a fél milla?



2023. okt. 20. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ismerősöm, aki „tanulta” a kőművességet és a burkolóit iskolában, csak épp kb. semmit nem tanítottak neki. A vizsgákra magától készült fel, 4-5-öket kapott a vizsgarészekre. Amit tudott a gyakorlatról, azt onnan szedte össze, hogy járt dolgozni, az írásbelire velem készült fel (bár nem vagyok szakmabeli, a számításokra meg tudtam tanítani).


Szóval neki a suli arra volt jó, hogy kapott bizonyítványt, de nagyon minimális tudást szerzett onnan.


Ebből következtetve, ha elszegődsz egy szakihoz, akinél jól ki tudod tanulni a dolgokat, akkor sokkal jobban jársz tudásilag, viszont kérdés, hogy végzettség nélkül mennyire tudsz érvényesülni a tudásoddal.

2023. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És ha meglesz a végzettségem?

2023. okt. 20. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a végzettséged, akkor sokkal könnyebben tudsz majd állást vállalni, illetve ha jól tudom, ha vállalkozni szeretnél, ebben a munkakörben, ahhoz is kell a bizonyítvány.
2023. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a képzést ingyenes indítják az önkormányzatok.


Egyébként megéri, ha külföld is szóba jöhet. Pályakezdőként a haverom nettó 600 körül kap Németországban. (Ingyenes szállás, ingyen munkába járás, internet-tv). Kb. csak kajára költ és ennyi, ami még olcsóbb is, mint idehaza.

Az ő cége jelenleg is keresi a magyarokat melóra, nyelvtudás sem kell.

2023. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2023. okt. 20. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!