Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba menjek tovább?

Milyen irányba menjek tovább?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11. évfolyamos vagyok és már próbálom kitalálni mit is akarok a jövőben csinálni. Elsősorban a matematikával kapcsolatos szakok érdekelnének, viszont nem tudom milyen lehetőségeim vannak. Gondolkoztam építészmérnöki szakon, de a fizikával nem vagyok valami jóban. Mit gondoltok így is sikerülhet egy ilyen szakon elhelyezkednem? Melyik egyetemet ajánljátok, Győri, Pécsi vagy Budapest?

nov. 9. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Épitészen nagyon jó rajzkészség is kell, ezzel hogy állsz?
nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Az építészképzésekből a Moméra nem nagyon kell fizika (se matek:(), de elég durva a felvételi, és NAGYON kell tudni rajzolni.

Amúgy a gazdasági szakokra is kell matek (az én osztályomból az ilyen érdeklősédűek matek-töri faktosak). De a fizika se olyan nehéz, ha mindenképpen mérnöki, csak bele kell jönni!;) Meg persze kell egy jó tanár, aki szemléletesen magyaráz.

nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan voltam, én végül matematikus lettem.
nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Építészeknek is bőven kell fizika tudás, mechanika lesz bőven a képzésen. Statika, szilárdságtan stb. Szép is volna, ha ezekkel ne lennének tisztában azok akik az épületeket tervezik. Talán ilyen belsoepitesz , vagy épìtőművèsz képzésen nincs de az meg nem is er sokat itthon. Épìtőiparban vagyok mérnök látom.. mondjuk az épìtész sem a legjobban fizetett mérnöki terület sajnos. Infos, villamos, mechás, gépész mérnökök joval többet keresnek. Es napi 8 órában megall a munkaidejük, nem úgy mint az épìtőiparban sok helyen, meg mèg rengeteg helyen a tervezőket ebben az iparágban feketén/szurken borítékba fizetik
nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Persze én egy percet sem dolgoznék ilyen cégeknek, de elég sok èpìtész és épìto mérnök rákényszerül, mert nincs túl sok választás néha sajnos
nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"nem tudom milyen lehetőségeim vannak"

Hogyhogy nem tudod? A felvi.hu az összes lehetőséget tartalmazza.

Inkább az a te bajod, hogy nem ismered saját magadat. Azon dolgozzál elsősorban a következő egy évben!

nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Fentebbi hozzászólásokkal olyan téren egyet értek, hogy a mérnökök között az info,villamos,mechatronikai,jarmű-gépész mérnökök azok akik jól keresnek . Épìtész sajnos sztem is kevésbé jó
nov. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jól keresnek... Miért mindig ez az egyetlen szempont? Tényleg olyan emberek között akarjuk leélni az egész életünket, akik "jól keresnek"? Másra soha nem is lesz szükségünk, csak "jól kereső" emberekre magunk körül, attól leszünk mind a lehető legboldogabbak?


Kérdező, olyan irányt válassz, ami olyan foglalkozás felé visz, ami leginkább az emberek (nem anyagi!) hasznára van, hogy ne értelmetlen pénzhajhászással kelljen töltened az egész életedet!

nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amikor az ország élhető részein ahol munka is van, 40 millió egy panel akkor sajnos a pènz nagyon is szempont.
nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek nem most van szüksége panelra, hanem akkor lesz, amikor még fogalmunk sincs, hogy mi lesz a helyzet.
nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!