Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE közigazgatás-szervező...

NKE közigazgatás-szervező alapképzési szakáról milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

Mennyire hasznosítható a diploma?

Milyen a képzés?



nov. 16. 01:57
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Büfé egyetem büfé szak.
nov. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Szeretem ezt amikor le van büfé szakozva, holott ugyan úgy jogot tanulsz, csak közigazgatásra fókuszálva.


Sok állami szférában el tudsz vele helyezkedni pl nav, hivatalok, akár még jegyző is lehetsz vele (de jobb ha tudod, ha 2 jelentkező van és az egyik jogász őt választják)


Nagy fizetésre viszont ne számíts

nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony fizetés, de biztos elhelyezkedés az állami szférában, közepesen unalmas feladatokkal.
nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Büfészak, én ezen a szakon végeztem, így jogosan mondhatom rá.


Az NKE-t kerüld el messziről. Ez egy múltban ragadt egyetem, ami nem a jövőre készít fel. Civil szakokkal semmihez sem fogsz érteni.

A köziges állások zöméhez elég egy érettségi is, ami meg nem csak ügyintézői munka, oda meg nem lesz elég ez. Ha a versenyszférába mennél, talán jobb is kihagyni az önéletrajzból, akkor nagyobb eséllyel behívnak.

nov. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

"Alacsony fizetés, de biztos elhelyezkedés az állami szférában, közepesen unalmas feladatokkal."


Ez sem igaz. Nincs semmiféle biztos elhelyezkedés. Én fél évig munkanélküli voltam, miután lediplomáztam, nem akartak felvenni sehová. Végül nem is a közigazgatásban helyezkedtem el. Egy call centerbe vettek fel értékesítőnek, olyan pozícióba, ahova érettségi sem kell. 3 hónapig, a próbaidő alatt csak a minimálbért kerestem meg.


Egyébként a közigazgatásban is értéktelen a köziges diploma, mert érettségi is elég azokhoz a pozíciókhoz, amit ezzel betölthetsz. Kormányablak ügyintézőnek, szociális ügyintézőnek nem kell diploma, elég az érettségi. Komolyabb pozícióba, pl. pénzügyesnek meg nem fognak köziggel felvenni.


Menj el inkább mérnöknek, informatikusnak, közgazdásznak, ha nem megy a matek, akkor is inkább bukdácsold végig, de legyen egy piacképes végzettséged..

nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa biztos te vagy az aki folyton hisztizett itt a gyk-n, mert nem vették fel lol


Amúgy innen látszik, hogy nem benne, mert valóban nem kell diploma az átlag ügyintézőnek hogy ott dolgozzon, de a fizetésben van különbség.

nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Engem felvettek NKE-re, bár ne vettek volna.


És nem igaz, amit írsz. Nem keres többet a diplomás. A Kit nem tesz különbséget a diplomás és az érettségis közt. A régi törvényben volt ilyen, ma már nem keres többet, de tökmindegy, mert úgyis a garantált bérminimum köré lövik be a béreket.

Az önkormányzati bértábla tesz minimális különbséget, de mivel a bértábla szerint a bruttó béred a minimálbér felét sem éri el kb, ezért mindenki a garantált bérminimumot kapja!! Mert az a minimum, amit középfokú végzettségre meg kell adni. A jogász doktor ugyan úgy 200 nettót kap, mint az érettségizett mancika. Nyelvvizsgára adhatnak még pótlékot, ami kötelező, egy középfokú nyelvvizsga kemény 13 ezer forinttal emeli meg a béredet. Kormányhivatalnál ha jól tudom, még nyelvvizsgapótlék sincs.

nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na meg azt érdemes megnézni, hogy a jegyző Suzukival jár, a gépészmérnök úr meg BMW-vel.
nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

“ Amúgy innen látszik, hogy nem benne, mert valóban nem kell diploma az átlag ügyintézőnek hogy ott dolgozzon, de a fizetésben van különbség”


A másik meg, hogy mi értelme van olyan szakot végezni, amivel csak érettségis munkákat vállalhatsz el? Amivel nem értesz semmihez? Főleg a mai világban, a 4. ipari forradalom, a mesterséges intelligencia idején, ahol főleg a hard skillek, a szakmai tudás, a valós tudás számít?

nov. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!