Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kell a matek orvosin ?

Mennyire kell a matek orvosin ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most vagyok 12.-es és orvosira szeretnék majd menni.

A biosz-kémiát, mióta tanulom őket a kedvenc tárgyaim, tagozatos gimibe is járok, mindig is ötös voltam belőlük.


Viszont a matekal és a fizikával volt már bőven bajom gimiben, sosem voltam belőlük valami nagyon jó, sosem érdekelt, a tanárom sem a szimpatikusabbak közé tartozott.

És halottam, hogy egyetemen, majd kellesz pl.: biofizikát tanulni, ahol gondolom kellesz matek rendesen.

És mondhatnátok, hogy a kémiához is kell matek, de azok szerintem sokkal egyszerűbbek vagy csak én tudom könyebben megérteni.



nov. 18. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link] itt a 129. oldalon van hogy biostatisztikán első félévben mit adnak le Debrecenben. Szerintem nem vészes egyáltalán, ha valaki nem volt jó matekból középsuliban, nem számít szerintem mert ezt én pl alapból sem tanultam, és nagyon jó szemináriumok vannak amiben elmagyarázzák. Fizikából, kémiából pedig majdnem mindenhez van képlet, és azalapján megy a számolás leginkább szóval szerintem easy.

Biofizikáról meg annyit tudok mondani, hogy én világéletemben 3as voltam fizikából, de mégis sikerült. Egyáltalán nem olyan fizika, mint amit iskolában leadnak.

Persze ezt csak a debreceni orvosiról tudom mondani tapasztalatból (5.éven vagyok) Pécsről, Szegedről és Pestről nincs infom.

nov. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki aki a Semmelweisen tanult ?
nov. 23. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell a matek, de nem úgy mint egy mérnöknek. Statisztikád lesz főleg. Esetleg nagyon alap függvényanalízis, de semmi undormány mint differenciálegyenletek, Laplace meg Fourier transzformációk.
nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden elsőévben végig volt orvosi fizika, elsőév második félévben pedig statisztika.


Fizikán kellett számolgatni, de ez inkább az órákon volt. Ha van olyan középszintű matekod amivel felvesznek akkor nem lesz baj.


Statisztikán a számolás lényegi részét egy program csinálja, neked inkább azt tanítják, hogy tudd mikor mit használj és mi mit jelent.

dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!