Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elvégezni a Matematika...

Megéri elvégezni a Matematika BSc alapképzést levelezőn?

Figyelt kérdés

Rendelkezem egy osztatlan képzésben megszerzett MSc oklevéllel, dolgozok is a szakmámban viszont nem érdekel. Sokszor azt érzem, hogy ez nem az én világom. A matekot mindig szerettem, mindig jó is voltam belőle, sőt érdekelt is. Hiányzik a gondolkodás, a számolás, nagyobb dolgok átlátása. A matematika melett a pénzügyi világ is egyre jobban érdekel. Aktívan vásárolok befektetéseket is.


Elsősorban azok válasza érdekel akik hallgatók vagy már végeztek ezen a képzésen. Erősen gondolkozok, hogy jövő szeptemberben elkezdem a képzést munka melett.


Megéri ennek tanulni? Milyen munka és kereseti lehetőségek vannak a szakmában? Van home office lehetőség? Ki lesz igazán jó szakember a matematikai szakmában? A képzés miről is szól valójában? Meg kell érteni a dolgokat vagy magolni kell?



nov. 19. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri!
Nem, nem éri meg!
Igen is meg nem is!
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt végeztem, nagyon megérte, szerettem is. Gyakornokként is homeofficeban dolgoztam végig.


Én nappalin végeztem és nekem nem lett volna ugyanez az élményem levelezőn. (Mestert már levelezőn végzem, szóval értem)


Ez egy nagyon alapozó szak. Lehetsz belőle bármi vagy semmi. Ha csak simán elvégzed és ennyi, akkor valószínűleg az utóbbi lesz, mivel ez önmagában semmi. Viszont, ha valami plusz beleteszel (pl megtanulsz kicsit programozni, vagy elmész gazdaságibb irányba), akkor az egyik legerősebb szak, szuper lehetőségekkel. Magolni nem kell, de tudni kell a definíciókat-tételeket-bizonyításokat. Ami jó esetben nem magolással megy a fejbe, hanem levezeted magadtól. Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy jó matematikus legyél, igenis lehet és kell is gyakorolni meg tanulni. A mintatanterveket nézd meg. Ilyesmi tárgyaid lesznek, mint lineáris algebra, analízis, geometria, statisztika. Tisztán matek. Aztán lehet specializálódni, és akkor tudsz kicsit gazdaságisabb dolgokról tanulni (én nem erre mentem, szóval erről nem tudok sokat)


Én mindenképp ajánlani tudom.

nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyi területen sztem a kiemelt matematikai tudás sose hatrany..
nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!