Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi vagy általános...

Állatorvosi vagy általános orvosi? Melyiknek mik az előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

Nagyon vacillálok, hogy melyik egyetem legyen az A tervem. Esetleg aki volt hasonló helyzetben, hogy mindkettő érdekelte, melyik mellett döntött végül és miért?


"Ember" orvosiból több minden érdekel; nőgyógyászat, (gyerek)pszichiátria, neurológia, bőrgyógyászat. Általános orvosival nagyjából képben vagyok, hogy hogy megy az egyetem utáni szakosodás, állatorvosival viszont egyeltalán nem.

Ha állatorvos lennék legszívesebben macskákkal foglalkoznék, több macskát is ápoltam már betegen. Viszont nagyobb testű állatokkal, lovakkal egyeltalán nem akarok. Hogy néz ki állatorvosin a gyakorlat, szakosodás?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



nov. 20. 03:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ATE-ról tudok neked nyilatkozni:


Az általános képzésen minden tantárgyból fogsz találkozni ló, marha, kutya-macska, sertés állatfajokkal. Anatómia ismeretek, élettani sajátosságok, stb. később külön tantárgy keretében találkozunk az ő gyógyászatukkal. Ennek megfelelően habár anatómián kutya-macska boncolás van, vannak formalinos lólábak, patológián van, hogy malacokat, barikat kell boncolni, és ugyanúgy kell ügyeletet teljesíteni a lóklinikán, mint a kisállatklinikán. Hetesi gyakorlatról nem is beszélek, ahol a haszonállatok tartásával ismerkedtek meg.


Hosszan taglalhatnám, kérdezhetsz is nyugodtan, de ha neked "csak a macska", akkor ez inkább nem a te pályád. Nagyon sok helyen, sokféle területen el lehet helyezkedni a diplomával, de ha praktizáló állatorvos vagy, akkor csak macskákkal nem foglalkozhatsz. Legalább bele kell venned a kutyát egy városi rendelőben.


Maga az állatgyógyászat szerintem sokban eltér a humán gyakorlattól. A páciens nem beszél, sokszor a gazdára vagy utalva, akivel gyakori a konfliktushelyzet. A diagnosztikai és terápiás lehetőségeidet ahhoz kell mérned, hogy mit tud vállalni a tulajdonos. Az eutanázia napi gyakorlat.

+ Ne felejtsük el, hogy az állatorvoslás szolgáltatás, bevétel szempontjából sokkal jobban ki van téve piacnak, mint mondjuk egy állami orvosi állás.

nov. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Állatorcosnak tanuló ismerős azt mondta, nem gondolta, hogy ennyire nehéz vele elhelyezkedni, ha az ember nem egy baromfitelepre menne..
nov. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
2-es ez igencsak furcsa, hiszen pont a baromfitelepek működnek szinte kihalásos alapon.
nov. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is az állatorvosival van tapasztalatom, de azt az első nagyon jól összefoglalta.

Én azt javaslom, hogyha van rá lehetőséged, akkor mindenképp menj el önkénteskedni/dolgozni mindkét helyre, mert nagyon más a két munkakörnyezet.

nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Állatorvosit javaslom, mert csak 5 év, és utána nincs még 5 év a szakvizsgáig. Kevésbé kemény egy általános orvosihoz képest. Ha ügyes vagy lehet vele nagyon jól keresni.
nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
5-ös, nem 5 év, hanem 11 félév, valamint a szakállatorvosi így is +4 vagy öt év minimum. A képzési idő rövidebb, de kell hozzá munkatapasztalat.
nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

"Kevésbé kemény egy általános orvosihoz képest."

Én ezt is cáfolnám. Az állatorvosi előtt jártam általános orvosira is és nehézség szempontjából szerintem teljesen azonos a két képzés. Az igaz, hogy az általános orvosin kicsit részletesebben tanítják a dolgokat, az állatorvosin viszont nem csak egy fajt kell megtanulni és szerintem nehezebb észben tartani azt a sok különbséget, mint 1-2 plusz dolgot megtanulni.

nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
nov. 20. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanígy voltam vele enis, ate-t valasztottam vegul, de megbantam. Szerintem a kozeg miatt foleg. Megprobalkozok talan soteval iden.
nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!