Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika felmentéssel kémia...

Matematika felmentéssel kémia fakultáció ?

Figyelt kérdés

nov. 26. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Ezek főnevek állítmány nélkül.


Mi a kérdés? Lehetséges-e ilyen? Akkor a kérdés, hogy egyébként kémiából fel vagy-e mentve legalább részben. Illetve kémából szeretnél érettségizni matematika felmentéssel?

nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetséges, csak nincs értelme, mert nem fogod tudni tartani a lépést. Szerintem matem felmentéssel az emelt kémiát sem lehet megírni, mert kellenek hozzá az erős matek alapok.
nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zcom09 ***** válasza:
86%

Függ attól hogy mióta vagy felmentve/hol állnak a matematikai képességeid és hogy milyen jellegűek a nehézségeid.

A kémia számítások viszonylag egyszerű alapelemekre építenek. Sokkal jelentősebb hangsúly van logikus gondolkodáson és probléma megoldáson. tehát nagyon más a hangsúly mint matekértségin, nincs jelentős egyenletrendezés, trigonometria, térgeometria, valószínűségszámítás, amik sokszor jelentős gondot okoz a diákoknak.


A kémiában felmerülő számítások nagy rész ugyan arra az alapfeladatra építenek. Ilyenek az oldatos számítások, pH számítás, reakció hő, és gáznyomás számítások. Mindegyiknél van 1-2 alap képlet amit különböző módokon csavar meg a feladat. A hangsúly azon van hogy ismerd az alapokat és tudd az alkalmazni sok különböző változatban. Persze vannak olyan feladatok amik igényelnek erősebb matematikai tudást de ezek viszonylag ritkábbak a többihez képest.

Így ha a logikus gondolkodásoddal és problémamegoldó képességeddel nincs gond, szerintem a normál szint lehetséges. Bár nem feltétlenül ajánlott, meg ugye ez nagyon függ a pontos helyzetedtől is.

nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

azért nem tudom, én láttam már mindent kémia feladatokban mindenféle egyenletrendezéstől kezdve sorozatokig.

egyébként vannak olyan (érettségin használható) számológépek amik tudnak egyenletet rendezni meg másodfokút számolni, de ha kémia faktra mész, akkor gondolom azzal is szeretnél továbbmenni, és egyetemen azért már elég komoly a matek követelmény. én sem ajánlom, szerintem alapból szenvedős tárgy nem hogy még ha a matek se megy. egyenletet rendezni kb. mindegyik feladatban kell.

nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kémia érettségi feladatokat kb 4 alapművelettel meg lehet oldani, ha tudsz szorozni és osztani akkor simán megvan.

Nagyon túlgondoljátok az érettségit, egyetemen egy sima zh 100x nehezebb lesz.

nov. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!