Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha rossz tanuló voltam mehetek...

Ha rossz tanuló voltam mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és szeretnék egyetemre járni, mert tanulni sosem késő. Sajnos amikor érettségiztem eléggé zűrös életem volt és ez a tanulmányaimon is meglátszott, tehát akkor esélytelen volt, hogy bekerüljek egyetemre.


Most viszont rendezett életem van, önköltséges képzés is szóba jöhet és most már vannak olyan szakok is amik akkor nem voltak és nagyon érdekelnének. Ilyenkor mi ennek a menete?


Ugye nem kell újra érettségiznem?



nov. 28. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Felvi.hu-n kell jelentkezni mindenkinek.

Attól függ milyen szakra mennél, sok helyen kérnek legalább 1 emelt érettségit.

nov. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Nyugi! Rengeteg barom kapott/vett már diplomát...
nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Az elvárt érettségiket bármikor leteheted (pénzért) ha esetleg javítanod kell. Ebben az esetben csak duplázással tudsz bekerülni.
nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakok érdekelnek? Oda kell emelt?

Ha esetleg nincs elég pontod, akkor kormányhivatalban tudsz jelentkezni ismétlő* vagy emelt érettségire február 15-ig (vagy szeptember 5-ig).


*Ha mondjuk a szakodhoz követelmény a matek és a magyar érettségi, ami neked már megvan, azokat újra tudod írni. Így duplázáshoz lehetnek jobb pontjaid ezekből a tárgyakról. A tanulmányi pontokhoz ez az eredmény nem fog számítani, oda a régi érettségid pontjaival kell számolnod. Emelt érettségivel ugyanígy.

Így viszont az érettségi már fizetős, a középszintű a minimálbér 15%-a, az emelt 25%-a.

nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Bocsi, félre értettem. 4-es vagyok. Attól függ, hogy van-e elég pontod a szakhoz, megvan-e hozzá az érettségid.

Mármint pl gyógyszerészetire nem tudsz menni emelt biosz + fizika/kémia érettségi nélkül.

A szakok követelményei fent vannak az egyetemek oldalán

nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most viszont rendezett életem van, önköltséges képzés is szóba jöhet és most már vannak olyan szakok is amik akkor nem voltak és nagyon érdekelnének. Ilyenkor mi ennek a menete?"


Gondolom te is úgy vagy vele, mint anno én, hogy ha van pénzed mehetsz fizetősre, sajnos nem. Ponthatárt ugyan úgy el kell érned, mint mindenki másnak.


[link]

[link]


Fenti két linken van a szakkereső, ott szét tudsz nézni, hogy melyik szak érdekelne, és megnézheted a szeptemberi ponthatárokat.

(jövőre változik a pontszámítás, régen ami 100 pontot ért középszintű érettségi most csak 67 pontot fog érni)


Tehát célszerű mindenképpen egy emelt érettségit letenned (vagy kettőt, ha nagyon rosszul sikerült a többi érettségi is). Fontos, hogy olyan tárgy legyen amit el is fogadnak az adott szakon.

nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Önköltséges képzéseknél is van ponthatár, nincs olyan hogy kifizeted és automatikusan felvesznek.
nov. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
2. Te vagy az az egyik barom?
nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
#8 Szerintem ő max egy szakmunkásig jutott és most gyűlöl mindenkit aki nála többre vitte.
nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Mehetni mehetsz. Be kell jutni és el kell végezni. Ha sikerül kapsz diplomát ha nem akkor nem kapsz.
dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!