Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ADHD-sok, ti hogyan tanultok ?

ADHD-sok, ti hogyan tanultok ?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és szenvedek a tanulással szó szerint. Minden ismerősöm beül a könyvtárba és egesznap ott van, annyi idő alatt meg is tanulja a tananyag nagy részét.


Én nem tudok könyvtárban ülni. Ha csak magamban olvasgatom a tananyagot, akkor kb a 60% ragad meg, ami ugye ötös vizsgára nem elég.. minap kérdeztem egy barátnőmet, hogy ő hogyan tanul. Azt mondta hogy leül otthon és folyamatosan olvassa, 3x ismétli át és meg is van.


Annyira idiótának és butának érzem magam, miközben tudom, hogy képes lennék többre, de nem találom a megfelelő tanulási módszereket. Van hogy 2 oldalon ülök 3 oran keresztül.



dec. 3. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Igen ugyanez. Csak nekem olyan pocsek atlagom lett, hogy atraktak onkoltsegesre. Nem tudtam kifizetni, itt vagyok egy erettsegivel meg semmi massal.


Masok meg vizsga elott 1 - 2 nappal atneznek mindent es irnak egy 4-est. En meg 2 - 3 hetet keszulok, irok egy 2-est. Ki*aszott duhito. Amikor tanar mondja akkor mindig elkalandozok, nem ertem, osszefuggestelen mar az kozepe vege eleje.


Voltam egyebkent jo tanulo, gyogyszerrel, ritalin, de az sem orokke tart a hatasa, azt max alkalmankent lehet szedni kulonben kidobsz penzt es kb. fel ev mulva el megy a hatasa. Akkor en is ugy voltam szinte, hogy atolvasom es tudom, nem kerdojelezem meg magam es a tudasom. 5-osoket is irtam. Aztan jott egy rossz idoszak nehez targyakkal, epp hogy atcsusztam, jott megint egy ilyen es kesz. 3 - 4 targy valasztana el az abszolvalastol. De hat, ilyen az elet.


En mondjuk ADD-s vagyok, nem ADHD-s.

dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Zenére tanulok és ASMR videókra, dallamot jegyzek meg és színeket, sok kávét iszok. Én ilyen fajta vagyok. Csak így tudok odafigyelni, máskülönben egy szót sem jegyeznék meg. ADHD-val is vannak azért trükkök, ettől nem hüly+bb senki.


És sokkal jobban teljesítek mint az átlag. Na persze a zseniket nem körözöm le, de a felső 10%-ban vagyok.

dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Világ életembe kínszenvedés volt tanulni bármit, ami nem érdekel. Nem köt le, elkezdem olvasni és azt veszem észre hogy nyitott szemmel alszok, elkalandozok, máshol jár az eszem. Pedig elég jó eszem van.

Pl verstanulásból mindíg a legjobb voltam, az könnyü volt nagyon anno.

töriből 3-4es voltam úgy, hogy sose vettem otthon elő a könyvet. Matekból sík 1-es 5.-től kezdve. Fel is mentettek a végén. irodalom/nyelven viszonylag jól ment. Lusta is voltam amúgy, de egyszerüen nem tudom magam rávenni hogy befogadja az agyam ezeket. És ez nem kifogás, hiába hitte azt a tanárok nagyrésze, meg a szüleim is. Fogalmuk sincs milyen ez.

dec. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!