Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni kémia...

Fel lehet készülni kémia emeltre 5 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Jelenleg bionikát tanulok, de át szeretnék menni orvosira. Biosz emeltem van, az 92%os lett, így még egy 80-85%os kémia emelt kéne. Van közöm a kémia elméletéhez, azt itt is tanultuk az egyetemen, a számolások azok, amikre rá kell feküdnöm, de úgy tudom, típusfeladatok vannak, ezeknek a begyakorlása pedig szerencsémre jól megy. Nektek mi a tapasztalatotok a témában, mennyire lehet sikerem, ha januártól kezdve igazából a teljes időmet erre tudom szentelni (passziváltatok)?

dec. 4. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján simán reális cél lehet. Sok sikert!
dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hónap alatt készültem fel a számolás részére. Szerintem bőven elég az 5 hónap.

Sok sikert!

dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Én annak idején kb. 3 évet szántam rá. Olyan 80% körül lett az emelt kémia írásbelim. De tegyük hozzá, hogy nem érettségiztem le semmiből se előre (ami nagy hiba volt) és más tantárgyakat is kelett tanulnom. Ha tényleg csak azzal tudsz foglalkozni januártól szerintem fel lehet készülni.


Típus feladatokkal meg vigyázz! Alkalmazott tudást kérnek számon. Pl. Megtanulod az elektrokémiai számításokat és ezeket még megfűszerezik egy pH számítással vagy mással. De a leggyakoribb a gázelegyes példák megfűszerezve egyensúlyi folyamatokkal, szerves kémiai reakciókkal és termokémiával, valamint az egyetemes gáztörvénnyel. Természetesen ezekre fel lehet tanár nélkül is készülni, ha valaki elhatározott és hajlandó leülni gyakorolni. Ha esetleg kell magán óra küldj nyugodtan üzenetet.


Én viszont a váltáson elgondolkoznék.. Nem orvos vagyok, hanem gyógyszerész diplomám van és ha újra kezdhetném tuti vegyészmérnöknek vagy vegyésznek tanultam volna. Mondjuk lehet másod diplomaként bele fogok valamikor vágni. A páciensek nagyon problémások. A legtöbb orvos unott. De persze mindig van kivétel! Nem befolyásolni akartalak. Ha tényleg unod vagy utálod amit tanulsz válts! Én nem váltottam és bánom. De mindenen lehet változtatni :D.

dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Simán.Benne is vagy a tanulásban,az agyad pörög,ilyenkor jól megy.Én is kb 5 hónap alatt készültem fel,bár nekem nem lett 80+ (csak 60 az írásbeli,szóbelivel még javítottam vmennyit),de én már rég kikerültem az iskolapadból,nehezen ment a tanulás.
dec. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!