Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a SOTE új...

Mi a véleményetek a SOTE új “egészségügyi adattudomány” mesterszakjáról?

Figyelt kérdés
Mennyire tűnik piacképesnek? Mennyire ad szerintetek jó alapot data science karrierhez? Van-e olyan jó mint a survey statisztika az ELTE-n?

dec. 26. 01:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire tűnik piacképesnek?"


Ránéztem a mintatantervre, borzasztóan gyengének tűnik. Tele van egészségügyi bullshittel és kevés a matek valamint a programozás ami versenyképessé tesz egy adattudóst. Másfelől ilyen névtelen új szakokat a cégek nem vesznek komolyan. Egyedül akkor van esélyed ha az SE szerződésben van valamelyik egészségügyi szektorban működő céggel ahová fogadnak gyakornokokat és szerzel tapasztalatot, különben még visszajelzést sem fogsz kapni a cégektől ha csak a diplomát lobogtatod de mellette semmit nem tudsz felmutatni. Még beugrónak is gyenge ahhoz hogy a versenyszférában Data Scientist legyél.


"Mennyire ad szerintetek jó alapot data science karrierhez?"


Már megválaszoltam az előbb, de ismét hangsúlyozom, hogy a mintatanterv alapján ez a töredékét sem nyújtja annak ami egy pályakezdő Data Scientist pozíció betöltéséhez szükséges a versenyszférában.


"Van-e olyan jó mint a survey statisztika az ELTE-n?"


Közelében sincs. A matek, statisztika és informatika a szűk keresztmetszet ahhoz hogy valaki jó Data Scientist legyen, utána jön a domain-specifikus tudás. Hiába tanulsz egy domainről (pl: gazdaság, egészségügy, biológia, fizika stb...) ha mellette nincs megfelelő matematikai és informatika alapod akkor belőled egyszerűen nem lesz jó data scientist.

dec. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1. válaszolóval, nagyon gyenge a tanterv. Nem értem, ez hogy mehetett át az akkreditációs bizottságon.
dec. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!