Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Agrár- és üzleti digitalizáció...

Agrár- és üzleti digitalizáció szakról vélemény? (DE-GTK)

Figyelt kérdés
Ha esetleg az agrár része nem is jönne be végzés után, a gazdaságival el tudnék helyezkedni vele? Mármint ismerek olyat aki vidékfejlesztéssel végez pénzügyes munkát stb. Ér gazdasági szinten annyit általánosabb munkakörökre, mint pl. egy turizmus vagy kermark?

dec. 26. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Az agrár részéhez semennyire se értek, de abban biztos vagyok, hogy az agráriparban el tudsz ezzel a végzettséggel helyezkedni egy csomó helyen (marketingen, menedzsmentben stb.).


Az informatikai része… soha nem értettem ezeket a típusú képzéseket (például Big Data, vagy ez is), ahol nem informatikát, hanem az informatikáRÓL tanítanak. Nem tudom hova tenni ezt a tantervet. Nincs egy minimális programozás sem, sem adatelemzés, az egész ilyen humbug szaknak tűnik. Olyanok csinálták a tantervet, akik nem értenek igazán semmihez.


Még egyszer: az agráriparban bizonyára el tudsz ezzel helyezkedni, de azon kívül ez a képzés sovánka.

dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én most fejeztem be az első félévemet ezen a szakon és nagyon szeretem. Bár igaza van a felettem lévőnek, hogy nincs programozás, de ez a szak nem is csak az infóról szól. Ez a szak három részből áll: agrár, gazdasági és informatika. Ha csak infó lenne akkor persze lenne programozás is, de az nem fér bele úgy, hogy van gazdasági és agráros tárgyak is, így az alapokat és az adatbázisrendszert tanuljuk per pillanat, de ez még változhat. Ez egy új szak még eléggé változó. Szerintem ez a szak leginkább azoknak szól akiknek eléggé nagy az érdeklődési köre, így mindenbe bele tud kostólni. Agrár szektorba, ahogy mondta a felettem lévő, hogy tuti, hogy el lehet helyezkedni, de máshova nem biztos, mert “sovánka”. Szerintem meg el lehet helyezkedni és ha nem elég az info amit tanítanak, akkor lehet felvenni szabványt, hogy bővítsd a meglévő tudásodat vagy önállóan fejleszheted is magadat. És milyen dolog azt modnani, hogy akik csinálták a tantervet nem értenek semmihez. Én beszélgettem a szakvezetővel és nem úgy tűnt, mintha nem értene semmihez és pont fordítva, hogy értette mit kell tennie és hogy kell tenni. A tanterv változhat bármikor ez csak a kezdett. Na száz szónak is egy a vége, én ajánlom ezt a szakot bárkinek, aki még nem tudja pontosan hova, de tudja, hogy mi érdekli és kiszeretné próbálni mind három dolgot egyszerre és végén ki fog derülni, hogy melyik a te irányod és arra tudod terelni az utadat. :)
jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!