Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sokan miért olyan rosszindulat...

Sokan miért olyan rosszindulatúak azokkal, akik az IBS-re járnak vagy ott végeztek?Irigységből?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember, aki ott végzett, sikeres,jól fizető állása van.Sokan dolgoznak üzleti központokban, mint London, Frankfurt,de olyan is van, aki New Yorkban.



Az intézmény egy angolszász kis sziget a magyar felsőoktatásban, ami kiemelkedik.


Én ott végeztem, üzleti szakon, ami tényleg üzleti volt.Nagyon gyakorlatias volt az oktatás,de a legnagyobb előny a nyelv volt.Mire végzel, baromira menni fog az angol.


A magyar állami egyetemekkel ellentétben nem szadizzák őszhajú, kiégett matematikusok a hallgatókat olyan tárgyakkal,mint matematika, statisztika.Nincsenek is ilyen nevű tárgyak.

Viszont, matematikai, statisztikai módszereket oktatnak azoknál a tárgyaknál, ahol ez szükséges.Tehát kell számolni, kell képleteket is tudni.


Többen voltak, akik az ELTE-ről, Corvinusról vagy a győri egyetemről jöttek át.Nekik az volt a legnagyobb bajuk,hogy miért nem az IBS-en kezdtek, mert míg az állami egyetemeket nem szerették, addig az IBS-en, megszerették a felsőoktatást.


Az IBS-en sokkal modernabb, magasabb színvonalú az oktatás, mint a magyar állami egyetemeken.

Angolszász mintájú és ha megnézzük, minden angolszász ország sikeres.


dec. 27. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert ha megkérdezem tőled, mi az a conformal interval, fogalmad sincs.
dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy oda minden hülyét felvesznek, csak legyen pénze tandíjat fizetni.
dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.


Mivel angolszász rendszerű intézmény plusz magánintézmény ezért a felvételi rendszer másként működik, mint Magyarországon.


Angolszász rendszerben, nincs a pontozgatós rendszer, mint a magyar állami felsőoktatásban.

dec. 27. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert olyan gyenge alapokat ad, amivel normális helyen nem lehet elhelyezkedni, ha csak nincs valami ismerősöd aki beejtőernyőz valami kamu gazdasági irattologató pozícióra. Akik más egyetemről mennek oda épp azért mert nem bírják az adott egyetemi képzést és akkora a szintkülönbség, hogy egy ELTE-hez képest olyan mint ha a középiskolai padba ülne vissza az ember.


Az esetemben fordítva történt, én előbb végeztem az IBS-en annak reményében, hogy később business related domainen tudok érvényesülni analystként esetleg data scientistként... Viszont rá kellett döbbennem, hogy amit oktattak az annyira édeskevés ahhoz hogy egy normális helyre felvegyenek, hogy jelentkeztem matematikus BSc-re állami egyetemre ahol valódi oktatás folyik nem csak bohóckodás és valóban megkaptam azokat a szükséges fundamentális alapismereteket amivel már piacképes tudást tudtam kiépíteni. Az esetemben teljes időpazarlás volt az IBS annyira alacsony a színvonal, kb olyan mint ha egy hulladékgazdálkodás OKJ-t végeztem volna.

dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kérdés alapján nem sok szeretnivaló van benned, mint oda járóban. Mindenki alja, ti vagytok az istenek...
dec. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mennyi egyébként ott a tandíj? Én nem is hallottam róla eddig egyik hallgato társamtol sem..
jan. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!