Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emberek miért olyan rosszin...

Az emberek miért olyan rosszindulatúak az orvostanhallgatókkal szemben?

Figyelt kérdés
Ha egy mérnökis ismerősöm facebookon szenved, hogy milyen sok meg nehéz vizsgája van, meg milyen nehéz átmenni stb mindenki sajnálgatja, ha egy orvosis ismerősöm csak ki meri írni, hogy milyen nehéz volt pl. egy anatómia vagy biokémia vizsga, sok kommentben a "te választottad", "milyen orvos leszel te?!", "más egyetemen is sokat kell tanulni" stílusú válaszok jelennek meg. Miért?! Ilyen alapon ezeket MINDEN egyetemistának lehetne mondani, mégis csak az orvosisokat "tisztelik meg" ezzel lenéző, megvető hozzáállással.

2015. jún. 5. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha egy orvos nem tud valamit meghal a beteg, ha egy mérnök akkor rákeres neten. Ha egy orvos hibázik meghal egy beteg, ha egy mérnök akkor nem fut le a szimuláció, vagy legalábbis nem arra számítanak ami történik.


Orvosnak csak a legjobbak menjenek, mert sok ember élete fog tőle függeni, és ha meglátják, hogy az egyik nem a legjobb akkor félnek, hogy meghal valaki

2015. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
én ilyet még nem tapasztaltam, legalábbis nem orvoshallgatókkal, lehet az ismerősök hülyék
2015. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, ez hogy jön ide? Attól, hogy nagyobb a felelőssége, még ugyanúgy ember. Egyrészről elvárják az orvostól, hogy mindenható legyen, mentsen meg mindenkit, gyógyítson meg mindenkit, persze ingyen és bérmentve, mert hát erre esküdött fel, pofája lapos legyen, hogy nehezek a vizsgák, persze legyen alázatos, szerény, visszafogott, nyalja ki a beteg s*ggét...stb. Nem érzitek ezt a kettős mércét? Egy részről az emberek elvárnak mindent az orvostól, tudjon mindent szakterületen belül és kívül egyaránt, de mellette legyen a világ legszerényebb embere, aki majdhogynem szégyelli, hogy csak egy "sz*ros" orvosit végzett el.
2015. jún. 5. 12:14
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Ki mondta, hogy nem lehetsz büszke az eredményeidre?
2015. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez nem így van. Ha egy mérnök, jogász büszke az eredményeire, akkor mindenki tiszteli, dicséri, gratulál, hogy milyen nehéz út vezetett odáig, mennyit küzdött stb... Egy orvos esetében nagyképűnek, beképzeltnek tartják.
2015. jún. 5. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Aki orvos akar lenni, az tudjon 100%-ra mindent. Nehéz? Persze, hogy az, ahogyan a legtöbb egyetem, sőt, ez még nehezebb is. Ez, amit leírtál, amúgy egyedi, mert nekem sok orvostanhallgató ismerősöm van, és náluk ilyet nem tapasztaltam. Az is igaz, hogy ők vizsgaidőszakban tanulnak, nem pedig a facebookra írogatják ki, hogy tanulniuk kellene...
2015. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tapasztaltam még ilyet, ami a kérdésben van. Szerintem csak heccelés, mint rosszindulatú megjegyzés, ha van is ilyen
2015. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Az én megfigyelésem az, hogy egy orvostanhallgatótól elvárják, hogy egy szent legyen és ne legyen olyan, mint bármelyik másik egyetemista. Pl. ne járjon bulizni, mert "jajj, nem veszi komolyan, rossz orvos lesz", mintha nem egy huszonéves emberről lenne szó. És tényleg, ha egy medikus meg meri említeni, hogy sokat kell tanulni, akkor valóban ezek a reakciók, hogy "te választottad", meg hogy "más szakon is sokat kell" és úgy állítják be, mintha felvágna erre az ember, hogy pl. nyáron több, mint egy hónapig kell gyakorlatilag egész nap a seggén ülve a szobában tanulni. Meg ugye rendszeres a "mérnöközés" is a tapasztalataim szerint...
2015. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
75%

Egy kis segítség: [link]

AZ ORVOS IS EMBER ÉS HIBÁZIK. Én ezért hagytam ott a pályát és lettem kutató. Félek a hibáktól.

Egyébként ha a mérnök hibázik és olyan beosztásban van szintén sokan halnak meg.

Ne aggódj úgyis sokat el fogsz felejteni, de a szemléleted megmarad. Akárki akármit mond. És igen nehéz. Nem nehezebb de nem is könnyebb mint a BME. Kb egy szinten van vele.

2015. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Az én ismerettségi körömben sem nagyon van ilyen. Sok évfolyamtársam kiteszi, hogy épp mennyi tanulnivalója van, ami hát nem kevés, én is szenvedek, de általában támogató kommenteket látok. :)


Én is vszínűleg a kutatás felé fogok fordulni pont ezért, mert az orvos se egy gép, nem hibátlan, mégis mindig elvárják. Aki azt írta, hogy mindent tudni kell, különben jajj meghal a beteg..hát NEM. Nem kell a klinikai orvosnak tudnia felrajzolni egy citrátciklust vagy egy aminosav lebontást képletekkel, de a vizsgán megbuksz, ha nem tudod. Szóval az orvos is ember, a megtanultaknak egy részét el is felejti, de nem is lehet elvárni, hogy mindent tudjon. Persze a klinikai részt tudnia kell, nem azt mondom..:)

2015. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!