Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz ha újrakezdem az egyetemi...

Gáz ha újrakezdem az egyetemi szakomat?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet az álom szakomon, minden vágyam ez volt, gimiben is tepertem végig az érettségim is kitűnő lett. Viszont amint elkezdődött az egyetem nem tanultam, mindenen stresszeltem, nem tudtam elengedni a megfelelési kényszerem hogy ha valami nagyon szarul sikerült, pedig ugye ez egyetemen normális, pláne ezen a szakon mivel nagyon nehéz.

Novemberben otthagytam mivel mindenből borzalmasan álltam és akkorra már akkora stressz volt bennem hogy úgy döntöttem nem éri meg.

Akkor is, és most is úgy gondolom hogy én még szeretném ezt komolyan el is végezni mert valóban érdekel, csak nem úgy álltam hozzá az egészhez ahogy kellett volna. Mostmár van egy kis tapasztalatom, rálátásom és ha nem akartam volna mindent (is) csinálni egyszerre, plusz ha jól beosztom az időmet, tanulási tervet készítek, akkor egész jól átlendülhettem volna.

Most nagyon gondolkodom hogy megint arra jelentkezzek, egy emelt érettségivel amivel lehet hogy nem lesz könnyebb de egy tantárgyból mentességet kapnék.

Ti mit gondoltok?

Tényleg érdekel még maga a szakma és el tudom magam benne képzelni



jan. 12. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne? Én érettségi után elkezdtem az álom szakomat, de mentális problémák miatt nem bírtam, csak pár hónapig. Most 30 évesen elkezdtem levelezőn, mert már nincsenek ilyen gondjaim és imádom, a legjobb döntésem volt az életemben, hogy megpróbáltam újra. Te ráadásul jóval fiatalabb vagy, ha tényleg nagyon szeretnéd, akkor hajrá, különben benned lesz mindig, hogy kihagytad ezt a lehetőséget. És igen, sokat számít, hogy már tudod, hogy milyen egyetemre járni és hogy mit várnak el.
jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kozepiskola utan egybol jelentkeztem egyetemre. A letezo osszes hibat elkovettem, amit egy ember el tud kovetni, rontani a tanulmanyaival kapcsolatban. Otthagytam.


Aztan ujrakezdtem erettebb fejjel 10 ev mulva, ugyanez a szak… mindjart vegzek, eletem legjobb dontese volt.

jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy hányszor kezded újra vagy hogy mit csinálsz? Ne érts félre nem ellened szól ez a mondat, hanem arról, hogy másokat egyáltalán nem érdekel, hogy xy mit csinál. Te életed, te tudod mit miért csinálsz, mi iért történt, ha azt érzed, hogy ezzel szeretnél foglalkozni, akkor hajrá. Ne azzal törődj, hog gáznak számít-e, mert ha ezzel foglalkozol és csak emiatt nem csinálsz valamit, amit szeretsz, később meg fogod bánni.
jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, próbáld csak meg. Én is elkezdtem az egyetemet, kész idegroncs lettem, szorongtam mindenen. Kínkeservesen lediplomáztam, de már nem dolgozom benne. Tíz évvel később most egy teljesen más területen kezdtem meg az alapképzésemet és nagyon tetszik! Sokkal jobban veszem az akadályokat érett fejjel és nem stresszelek semmin.


Ezzel azt akartam mondani, hogy nem minden a szellemi kapacitás, a lelki érettség is kell ahhoz, hogy az ember tényleg tanuljon egy egyetemen és formálódjon.

Teljesen normális, hogy veled ez volt. Ha már most érzed azt, hogy felnőttél a feladathiz, akkor hajrá! De várhatsz is akár még egy évet vagy kettőt.

jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
81%
Csak bátran!
jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!