Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász karra szeretnék menni....

Jogász karra szeretnék menni. Viszont nem tudom miből kellene emelteznem... Lenne valaki olyan kedves es elmondja?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy töri és magyar és egy emelt nyelvi érettségi kell. Ez meg lesz. De abba nem vagyok biztos, hogy a középszintű matek érettségi elég lenne. Csak mert hallottam, hogy a jogin is kell a jó matek tudás .. és a választott tárgyamból megfelel a középszintű? A földrajzot szeretném fel venni mert a többi természeti tantárgy nem annyira érdekel... Viszont ha kell akkor emeltezek belőle... De ha nem muszáj akkor a középszintű is megfelel.



Köszönöm előre is a válaszokat



jan. 18. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szükség emelt matekra. Elég a töri emelt, és mellé nyelvvizsga és jó középszintűk.
jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hányadikos vagy egyébként?
jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első jót írt, de annyival módosítanám, hogy a jelenlegi pontszámítás alapján 2 emelt érettségi a javasolt, hiszen az érettségi pontoknál a középszintűek csak 67%-ot érhetnek. Úgyhogy a töri mellé idegen nyelvből ajánlom az emeltet. Ha idegen nyelvből emeltezel, akkor viszont mellé felesleges a nyelvvizsgát is letenni, hiszen 1 nyelvből csak 1× kaphatsz plusz pontot. (Nem tudom jogon hogy van, ha nem jár az emeltért ott pont, akkor a nyelvvizsgával egyenértékű pontot viszont megkapod.)
jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
#3 egyetemenként változik, attól függ hova akar menni a kérdező. De szerintem jobban járna jó közepekkel és emelttel+nyelvvizsgával.
jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!