Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket a nehezebb elvégezni?...

Melyiket a nehezebb elvégezni? Tanárit vagy gépészmérnökit vagy agrármérnökit?

Figyelt kérdés

jan. 20. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Gépészmérnöki a legnehezebb.
jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Nincs igazi recept, mert neked az lesz a könnyű, amit annak érzel, tehát ami hozzád közel áll. Baráti kör alapján, hogy ki mennyit kínlódott az egyetemen, a sorrend agrármérnök -tanár ( mondjuk azért talán nem mindegy, milyen szak)- gépészmérnök
jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szubjektív, de általánosságban a gépészmérnöki. (Az agrármérnöki nevetségesen könnyű)
jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És melyik éri meg jobban?
jan. 20. 12:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ nagyon, hogy kinek és hol.

Én például a magolós tárgyakkal gondban szoktam lenni ellenben ha valami logikusat kell tanulnom amiben van rendszer akkor az könnyen szokott menni.

Ezenfelül az is sokat segít ha érdekel az adott téma.


Így könnyen lehet, hogy valakinek egy mérnökit könnyebb elvégezni mint egy tanárit (persze ez függ attól is, hogy a tanárin belül milyet is).

jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem érdekel mennyit kell szenvedni vele. Az érdekel, hogy melyikkel lehet többet keresni és melyikre van nagyobb igény az országban.
jan. 20. 13:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gépészmérnökit. A tanári megfontolandó, ha tényleg érdekel, és ha a közoktatáson kívül is piacképes szakot választasz.
jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a tanári elégé keresett szakma de a fizetés és a munka nem a legjobb.


Az agrárt nem tudom.


A gépészmérnökivel HA értesz is hozzá nem csak elvégezted akkor pedig elég jó fizetését el lehet helyezkedni és HA jól is csinálod akkor nem lesz nehéz munkát keresni sem.


De ha ennyire a fizetés érdekel most már akkor miért szűkíted le csak ezekre?

Vannak egyéb mérnöki szakok is amiket ha jól csinálsz akkor könnyen elhelyezkedhetsz és idővel elég jó fizetéseket tudsz szerezni.

jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem értem. Mi az hogy ha a gépészmérnökit jól csinálom és értek hozzá? Ha még sosem dolgoztam benne, akkor honnan tudjam értek e hozzzá?
jan. 20. 13:58
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan. De úgy általánosságban ha jól csinálod a mérnöki szakmát akkor megpróbálnak majd megtartani és lenyúlni is másik cégek ami jó fizetés emeléssel fog járni.


De ha nem tudod jól csinálni akkor kereshetsz nem mérnöki munkakörben munkát. Persze nem várják el egyből diploma után ugyan azt mint a Senior mérnököktől de azért lesznek elvárások.


Ismerek olyat aki mérnök infót végzet például és nem tudott programozni a végére vagy legalábbis nagyon esetlenül. Nem is programozóként dolgozik most.


De vannak olyan kollégáim is akiknek technikusi végzettségük van miután X évet ledolgoztak a cégnél láttak bennük lehetőséget és mérnöki pozícióra őket vették fel. Papírjuk nincsen de értenek ahhoz amihez kell.

jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!