Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki vagy orvosi terület?

Műszaki vagy orvosi terület?

Figyelt kérdés

Faktválasztás előtt állok, másodikos gimnazista vagyok. A mérnökinfóra gondoltam a BME-n, és orvosira (lehetőleg a Semmelweis Egyetemen, vidékre nem szívesen mennék)

Ha ugyanannyira érdekel mindkettő, melyik éri meg jobban?

Nagyon érdekel az orvostudomány, de kicsit tartok a rengeteg munkától, a work-life (és előtte a school-life) balancetől, és egyszerűen attól, hogy nem fog menni. Emelt bioszra nagyon jól felkészítenének, kémiából különtanárhoz mennék.

A mérnökinfó is nagyon régóta érdekel, szívesen lennék szoftverfejlesztő, a programozást nagyon szeretem. Az emelt matekkal nem lenne gondom, az infót is meg tudom tanulni.

Ti mit ajánlanátok?



febr. 20. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a mérnökinfót, mert kevesebb belefektetett energiával többet tudsz majd keresni.

Az orvosi nagyon kemény, pláne a Sote. Sok lemondást követel mind az egyetem, mind a későbbi munka.

A mérnökinfó rugalmasabb, jobban meg tudod teremteni az egyensúlyt és könnyebb külföldre is menni vele (vagy itthonról külföldre dolgozni).

febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a mérnökinfót ajánlanám, ott nincsen relatíve élethosszig tartó tanulás, mint az orvoslásban, na meg némileg könyebb is. Jövedelmezőbb is.
febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira akkor menj ha nagyon elhivatott vagy iránta.
febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az is ugyanúgy hivatás, mint az orvoslás? Olyannal szeretnék foglalkozni, ami a szívügyem, hogy szívesen csináljam.
febr. 20. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ugyanolyan komoly, és egyre fontosabb lesz a mai világban
febr. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
orvosira az menjen, aki mást nem tud elképzelni magának. te tudsz, válaszd a mérnökit
febr. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Orvosira járok, a férjem már végzett orvos: a legjobb tanácsom az, hogy ne tanulj orvosnak. Most biztos sokan megköveznek majd, de ez egy lemondásokkal járó, élethosszig tartó hivatás, ami korántsem olyan kifizetődő. Az “életeket menthetsz” részt hagyjuk, mert sajnos a rendszer és a legtöbb beteg kicsit sem hálás a munkánkért. Tudom, vannak nagyon nagyképű, arrogáns orvosok, de a mi esetünkben ez nem igaz. Férjem megbánta, hogy nem mérnöknek ment. Nehéz szakirány bármelyik mérnöki, de a magad ura lehetsz és nagyon embert próbáló a BME is, nem tartom semmivel könnyebbnek, mint az orvosi szakirányt.

Orvosként a work- life balance nagyon a work fele hajlik, nem ritka a heti 60-80 óra munka sem és rengeteg az ügyelet. Mi nem kezdenénk újra, pedig ez a “szívügyünk”, de végső soron az ember nem azért él, hogy dolgozzon, hanem azèrt dolgozik, hogy élni tudjon.

febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!