Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen elhelyezkedési lehetősé...

Milyen elhelyezkedési lehetőségei vannak egy állatorvosnak?

Figyelt kérdés
Nyilván sokan akarnak kisállatokat gyógyítani, főleg mióta trend az, hogy a női hallgatók vannak többségben. De felteszem, nehéz is ilyen területre menni, praxist nyitni meg sok pénz és persze jó hírnév meglétekor lehet. Azon kívül egy frissen végzett hova mehet még, mennyire van szükség hatósági és haszonállatorvosra, illetve a kisállatos területhez mennyire hasonló a jövedelmezés?

febr. 22. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Idős, sikeres, már visszavonult állatorvos mondta nekem, hogy sokan vannak, ám aki tényleg jó, annak nem gond a megélhetés, lesz páciense bőven.
febr. 24. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most végzett állatorvos vagyok. Sok helyre lehet menni, nem is ismerem az összes lehetőséget. Ami nálam femerült, mint opció az a haszon, labor, hatósági, kisállat.

Haszon: elvileg rengeteg keresnek állatorvost, gyakorlatilag én nem találtam meg az utat, hogyan lehetne ilyen helyen munkát kapni. Az az egyik nagy gond, hogy nem lehet saját praxisod évekig, csak alkalmazott lehetsz, így először egy másik állatorvost kellene találni, akinek az alkalmazottja kell, hogy legyél. Emellett szerintem nem ártana, ha egy jó mentor mellett lenne mindenki egy jó ideig, mert nagyon kevés gyakorlati tudást ad az egyetem.

Labor: Nébih labort néztem, nagyon alacsony a fizetés, de emiatt nem is mennek sokan ilyen irányba. Ha jól emlékszem, jogszabályilag meghatározott a fizetés.

Hatósági: elvileg mindenhol keresnek (gyakorlatilag az én megyémben azt mondták, hogy most megvannak), de tény, hogy több megyében adtak fel olyan álláshirdetést, ahol még főosztályvezetőt is kerestek. Kormánytisztviselő, így annak a bértáblája szerinti a fizetés (több mindenkiről hallottam, aki 600e br-val kezd)

Kisállat: kezdőként minimálbér vagy kicsit több. Ha már egyedül rendelhetsz, akkor nő (kb. nettó 200e-ről 250-re). Kevés hirdetésbe írnak fizetéseket, aminél volt írva, ott nem kezdő br 600-800e.


(“Nyilván sokan akarnak kisállatokat gyógyítani, főleg mióta trend az, hogy a női hallgatók vannak többségben.” Nem a női hallgatók tehetnek erről, hanem elsősorban az, hogy megváltoztak az állattartási szokások. Megnőtt a kedvtelésből tartott állatok és csökkent a háztáji és a haszonállatok száma. Utána ott van a megélhetés is. Ahol igazán nagy hiány van állatorvosból, oda nem igazán akar senki se költözni. Meg nagyon kis haszonnal tud dolgozni egy elszegényedett térségben.)

febr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Még annyi jutott eszembe, hogy több helyen is azt mondták vagy olvastam, hogy nem 8 órában alkalmaznának. Pl. laborban is mondták, hogy sokan 4-6 órában vannak ott és máshol rendelőznek. Meg hirdetésekben láttam sokszor, hogy heti 2-3 délutáni pár órás rendelésre keresnek állatorvost. Olyanról is hallottam, akinek kezdőként nem fizetik ki a 8 órát (hanem mondjuk csak 4-et), de bent van/bent kell lennie heti 40 órát simán, hogy meglegyen annyi gyakorlata, hogy felvegyék 8 órára (ami még mindig csak a bérminimumért lesz). (Lehet lúzernek tartani, hogy ennyiért elvállalják, de az a szomorú inkább, hogy ezt tudja nyújtani az egyetem, így kerülnek ki az emberek, hogy szinte 0 használható gyakorlati tapasztalattal.)
febr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem a legjobbak sajnos a kilátások, de amúgy drukkolok, hogy elérd, amit szeretnél :)
márc. 9. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!