Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy táblázatot szeretnék...

Ha egy táblázatot szeretnék jegyzetből azaz ppt-ből írni szakdolgozatba arra hogy hivatkozzak?

Figyelt kérdés

Szó szerint szeretném a táblázatot átemelni


ilyenkor nem kell idézőjel gondolom

Csak megszerkesztem ugyanúgy a táblázatot ahogy a ppt-ben van és hivatkozom rá, hogy xy óra órai ppt?


febr. 25. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alap formátum:


Professzor-vagy-készítő-Vezetékneve, K. (Év, Hónap Nap). __Dőltbetűs-prezentációcím__ [PowerPoint prezentáció]. Kiadó-vagy-egyetem. URL


pl.: Kiss, B. (2021, október 21). __A teknősök szaporodása__ [Powerpoint prezentáció]. Szegedi Tudományegyetem. [link]


Szövegközben (a táblázat alatt) pedig hagyományosan: (Kiss, 2021).


Ha nyilvánosan nem elérhető (pl. CooSpace-re lett feltöltve, nem tantárgyi weboldalra), akkor az URL link nem kell.

febr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És a hónap,napot honnan kellene tudnom mikor készítette ? Az nincs rajta csak az évszám


Nem elérhető nyilvánosan, de akkor idézőjelek nélkül átírhatom a táblázatot?

febr. 26. 01:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Módosítani nem módosíthatsz a táblázaton. Azon nincs mit idézőjelezni sem. Vagy csinálsz róla egy képernyőképet, vagy a PPT-ből közvetlenül kimented.


A hónap-nap nem kötelező, csak ha van. Ha nincs, az nem baj, akkor simán csak év.


Viszont arra figyelj, hogy a hivatkozandó név változhat:

Ha a ugyanaz a professzor készítette aki a prezentációt is, akkor az Ő neve.


Ha viszont ő is csak máshonnan vette át, akkor attól függ:

Ha feltűntette a táblázat forrását/készítőjét, akkor azt kell használnod.

Ha nem tűntette fel, akkor az "sz. n." ("szerző nincs") rövidítését kell használnod.


pl.: sz. n. (2021). __A teknősök szaporodása__ [Powerpoint prezentáció]. Szegedi Tudományegyetem. [link]


Azt mindenféleképpen ki kell derítened, hogy a professzor/prezentáció készítője csinálta-e a táblázatot, vagy külső forrásból szedte és az ismert-e számodra. Ez mindenképp szükséges és nem megkerülhető információ.

febr. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A tanár készítette, ahogy az egész ppt-t is

Nem egy bevágott táblázat


egy egyszerű 7 soros 2 oszlop, szerintem ehhez nem kell képernyőkép, én is tudok ilyet beilleszteni, igazából nem nagy szám csak éppen szemléltetés képpen gondoltam, hogy két szervezeti forma között mi a különbség, 1-1 szavak vannak írva a rovatokba

febr. 26. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a hivatkozás szempontjából lényegtelen, hogy kimásolod, vagy újraalkotod. A benne átadott információ a lényeg. Ezesetben simán az első verzió lesz, a professzor nevével.
febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!