Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok írni az idegenvezetői...

Tudnátok írni az idegenvezetői szakmáról pozitívumokat és negatívumokat?

Figyelt kérdés
Érdekel engem ez a szakma, de kevés infót találok róla a neten. Akik ezt a szakmát űzik, azok elégedettek vele? Van piaca? El lehet vele helyezkedni? Mik a pozitívumok/negatívumok? Hány és milyen nyelveket beszéltek? Hol tanultatok és mennyi ideig? Vannak-e továbbképzések, vagy bármilyen időközönkénti (alkalmassági...) vizsgálat? Fő, vagy mellékállásnak jobb inkább? Milyen más munkákra lesz jogosult az ember egy ilyen végzettséggel (pl. turisztikai irodás dolgozó (könnyebben) lehetek vele?)? Külföldön lehet-e munkát vállalni vele és ha igen, akkor szükséges-e egy ottani képzést elvégezni hozzá? Bármely egyéb hasznos infót szívesen várok a témában!

márc. 10. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Már nem olyan jó, mint régen.


"elégedettek vele?"

Fogjuk rá. Magyarországon iszonyatos a szakma, főleg a körülötte lévő bürokrácia, illetve a nagy cégek általi ellehetetlenítés miatt.

De ha az ember kijön külföldre (gyakorlatilag akárhova a hírhedten rossz helyeket kivéve, mint Ukrajna, Oroszország, Irak, India, Kolumbia, stb.), akkor egész jó.


"Van piaca? El lehet vele helyezkedni?"

Magyarországon borzalom. Kezdve onnantól, hogy a képzések tulajdonképpen nem egy értékelhető idegenvezetőt, hanem egy művészet- és földrajztörténeti lexikont akarnak csinálni belőled.

Utána kell az igazolvány/engedély, végül alkalmazott idegenvezető a nagyobb cégek kivételével sehol sincs, szép kis bújtatott foglalkoztatásos vállalkozóként kell dolgoznod, de már eléggé telített.


"Hány és milyen nyelveket beszéltek?"

Angol az alap, de nekem tervezett volt az elejétől fogva, hogy kijöjjek a Távol-Keletre, így ezeket a nyelveket tanultam, mint kínai, koreai, japán, thai, vietnami, de tanultam franciát, spanyolt, illetve oroszt és hébert is.


"Hol tanultatok és mennyi ideig?"

BGE-n kezdtem, de otthagytam amikor elkezdtem belelátni a "szakmai" tárgyakba, illetve a valós piacba. Külföldön (főleg itt keleten) a normális országokban pedig nem kérnek végzettséget.


"Vannak-e továbbképzések, vagy bármilyen időközönkénti (alkalmassági...) vizsgálat?"

Erről nem tudok nyilatkozni, arról hallottam, hogy változtak ott dolgok az elmúlt 12 évben.


"Fő, vagy mellékállásnak jobb inkább?"

Külföldön főállásként is megfelelő teljes mértékben, Magyarországon inkább csak mellékben, nem hoz elég pénzt. Ott inkább egy hobbi.


"Milyen más munkákra lesz jogosult az ember egy ilyen végzettséggel (pl. turisztikai irodás dolgozó (könnyebben) lehetek vele?)?"

Na ez Magyarországon ismételten egy felszeletelt hülyeség.

A "Turisztikai Technikus" kód alatt van "Idegenvezető" illetve "Turisztikai Szervező" szakirány, hivatalosan az utazási irodás munkákhoz a második a jó, már ha valóban szervezni is akarsz, nem csak fénymásolgatni.


"Külföldön lehet-e munkát vállalni vele és ha igen, akkor szükséges-e egy ottani képzést elvégezni hozzá?"

Ugye a "külföld" elég nagy (bár én is ezt a szót használtam fentebb), attól függ.

A normális, nem papír, hanem tudás alapú helyeken nem elvárás a végzettség. Ilyenek a Távol-keleti országok, BeNeLux-államok, Franciaország, USA, Nagy-Britannia, Skandináv térség.

márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!