Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet esélyem még így továbbta...

Lehet esélyem még így továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11-es. Minden tantárgyból 4-es vagyok kivéve a matek és a töri mind a kettöböl 3-as vagyok. Ha jövöre mindegyikböl 5-ös leszek és töriböl meg matekból 4-es és az érettségiket is sikerül megírnom 4-esre lehet még esélyem továbbtanulni? Kémiából és biológiából szeretnék emelt érettségi tanusítványt tenni majd.

márc. 18. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Továbbtanulni közepes eredményekkel is lehet, csak nem minden irányba elegendő ennyi. Az "emelt érettségi tanusítványt" szeretnél tenni részt nem teljesen értem, de biosz és kémia emelttel gondolom valami egészségügyi képzés a cél. Ott egyes szakokon nagyon magas a ponthatár, és nem elég a négyes átlag és négyes érettségik. Más szakokon viszont nem ennyire magasak a követelmények. Így, hogy nem írsz szakot, elég nehéz pontos választ adni, de továbbtanulni alapból simán lehet ilyen eredményekkel.
márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az emelt érettségi tanúsítványt azután lehet letenni hogy leérettségiztél, de egyenértékü a többi érettségivel. És így lehet hogy ezt az eredményt kétszereznék meg ahogy tudom ha olyan szakra megyek ahol az adott tantárgyat számítják. Biológia vagy kémia szakra mennék legszívesebben.
márc. 18. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, mi az a tanúsítvány, csak azt nem értettem, hogy a többi érettségid után szeretnél ezekből emeltezni, vagy esetleg véletlen rosszul írtál valamit. De így már világos.

Ha nem most változna épp a teljes felvételi rendszer és a pontszámítás módja, akkor azt mondanám, hogy nézd meg a korábbi évek ponthatárait. Egyik szakra sem kell olyan irdatlanul sok pont, főleg ha nem az ELTE a cél (tavaly Szegedre pl. 241-242 pont kellett, ami meglepően alacsony). Viszont most, hogy minden változik, annyit tudok csak javasolni, hogy ne aggódj. Feküdj rá az érettségi tárgyakra, különösen erre a kettőre, mert emelt szinten egyik se könnyű. Meg a matekra, mert az azért mindegyik szakon kelleni fog, tudtommal elég rendesen. De ha ezek a tárgyak mennek, akkor simán hozható a felvételi.

márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet esélyed.
márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Simán duplazhatod az érettségi pontokat és senkit nem érdekel a középiskolai átlagod (persze ha jó az érettségid). De az emelteket miért nem egyszerre akarod csinálni a többivel?
márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esély mindig van…bekerülni könnyebb mint bent maradni
márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!