Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bekerülhetek az Állatorvosi...

Bekerülhetek az Állatorvosi egyetemre, ha nem sikerül olyan jól az emelt kémia érettségim?

Figyelt kérdés

Ugyan csak jövőre fogok érettségizni, mégis nagyon félek hogy minden a kémián fog múlni.

Sose voltam rossz kémiából, de sosem voltam olyan aki nagyon érti. Jelenleg magántanárral készülök mind a biosz mind a kémia érettségire. A biosztól egyáltalán nem félek, logikus, érthető amit tanulok, könnyebben megy mint a kémia. Ez is nehéz azért néha néha, de itt legalább értem mi történik.

A kémia ezzel szemben kész káosz. Amióta egy kicsit nehezebb dolgokat veszünk, ahogy nehezedik a számolás úgy lesz egyre nagyobb katyvasz a fejemben. Úgy érzem hogy semmit sem értek... Attól félek hogy nem fog jól sikerülni az emeltéretségi.

Minimum 70-80% el szeretnék érni, de félek hogy ilyen tudással nem fog sikerülni.


Szerintetek van esély rá higy akkor is bekerülök, ha a kémiai érettségim rossz lesz?

Vagy hogyan tudnék hatékonyabban készülni?


márc. 20. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki pontkalkulátorral, a felvi.hu-n megtalálod

Az állatorvosira mondjuk elég magas a ponthatár

Rossz alatt mit értesz? Nem mindegy hogy 45 vagy 69%

márc. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Államin 430, önköltségesen 408 volt a ponthatár tavaly


Innentől kezdve pedig játszhatsz a gondolattal, hogy "ha bioszból írsz mondjuk egy 90%-ot akkor kémiából 75% fog kelleni, hogy elérd a tavalyi ponthatárt" "ha 100% a biosz, akkor elég a 65% kémia érettségi"


szóval bekerülhetsz ""alacsonyabb százalékú"" kémiai érettségivel is, de csak akkor, ha szuper jó bioszt írsz (bár szerintem nincs értelme ezen rágódni)

márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezen ráérsz aggódni, miután meg volt az idei érettségi. Új rendszerben fogsz felvételizni, felesleges a régi rendszerben elhelyezned magad.


Úgy tudom, most jár egy csomó pluszpont pl munkaviszonyért is, ezeknek nézz utána, és majd úgy számolj.

márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
jah és bocsi, állatorvosi egyetem nincs, csak állatorvostudományi
márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jégszív válasza:
0%
Elmész előtte katonának, minden esélyed megvan rá.😕
márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!