Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2025 mennyi éri meg programter...

2025 mennyi éri meg programtervező szakra vagy mernokinformatikusnak mennI?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom hogy nincs eleg munkahely es hogy kezdik atvenni az ai a szakmat. Mennyi lehetosegem lenne sikeres karriert kezdeni 2029-ben mikor friss diplomaskent vegeznek?

márc. 24. 12:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

7.

:D

Én is ezen gondolkoztam, hogy mi tett be ennyire neki?

Az egyik gyerekem orvosin van, a másik prog. infóra fog menni, és van informatikus is a csaladban.

Azért az orvosis szívás messze kiemelkedő minden szak közül, elég csak a két brutál emelt felvételi párosítást említeni.

ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
Maradjunk annyiban, hogy 2021 körüli időszak maga volt a kánaán az IT álláspiac szempontjából. Mindenkit felvettek bootcampest/pályakezdőt lófa sz tapasztalattal. Most egészen más helyzet van, sokkal kevesebb megpályázható állásra jut sokkal több jelentkező(köszönhetően a bootcampeknek is például), én egy nagy multinál dolgozok frontendesként, elég megnéznem a karrierportált hogy lássam mennyivel kevesebb IT állás van, és azoknál is inkább seniort keresnek. És hogy mi lesz a jövőben azt senki se tudja, én arra tippelek hogy átalakul a piac az AI fejlődésével, nem fog kelleni ennyi informatikus. Az egyetemen tanultaknak pedig szerintem nem érdemes nagy jelentőséget adni, egyrészt azért mert a munkáltatókat legtöbbször nem érdeklik hogy hol végzel/milyen átlaggal,másrészt pedig jóval többet fogsz tanulni az aktuális munkahelyeden(legalábbis nálam így volt). A sok matekos tárgy pedig tényleg felesleges, persze olyan IT területek ahol vágni kell(pl. Data Science), de nem ez a többség, helyette még több progos tárgyat kéne oktatni. Ha ez érdekel és ezt akarod csinálni akkor vágj bele, még mindig piacképesebb leszel egy bölcsésznél, csak ne várd azt hogy egyetem után bombázni fognak állásajánlatokkal és ne lepődj meg ha mondjuk 50 jelentkezésből lesz maximum 5 interjúd pályakezdőként.
ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Akinek meg nem sikerül jó hely az IT piacon, az még mindig korrepetálhat jó pénzért, matekból bugyuta csimotákat. :)

A matek tudás ill. skill mindig menő. ;)

ápr. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!