Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondjátok meg, most mi legyen!...

Mondjátok meg, most mi legyen! Mi legyek?

Figyelt kérdés

Tehát, egy elitgimnáziumba járok, kitűnő az átlagom. Amióta az eszemet tudom, a szüleim nem adtak más opciót, mint hogy orvos legyek. Ha bármi mást felvetettem, szinte már szidás besorolású érvelést kaptam. A fiútestvéreimnek ez pont az ellenkezője, nekik azt szajkózzák a szüleim, hogy legyenek azok, amik szeretnének lenni. Hiába vannak jobb képességeim az átlagnál (ezt abból szűrtem le, hogy versenyeket nyerek), belőlem "csak egy átlagos orvos legyen".


Meg voltam én ezzel békélve, mert csodás gyerekkort biztosítottak nekem, mindenem megvan ami kell, és jól élek. De most, hogy felfedezték a főzési- sütési tehetségem, meginogtam (egy séf családi ismerős keze volt először a dologban, majd beiratkoztam egy főző tanfolyamra, így "derült ki").


Szenvedélyem a művészet és az alkotás, de most döbbentem rá, hogy ezt az ételekkel tudom legjobban kibontakoztatni. Bármit el tudok készíteni, akár recept nélkül is, egy ízlelés után, érzésre.


A szüleim persze mélyen elítélik ezt az egész karriert.


Konkrét kérdésem;


-legyek orvos jó fizetéssel, tartsam el (a leendő családom és) a szüleim, és tegyem őket boldoggá, éljek minőségi és jó életet, de unalmat érezzek a mindennapokban


vagy


-ugorjak a mélyvízbe, tegyem kockára a jövőm, próbáljak ki valamit, amit eddig a családomban senki nem próbált, tegyem csalódottá a szüleim, ne tudjam kamatoztatni a kimagasló képességeim matematikából és fizikából, viszont piszkosul élvezzem amit csinálok?



márc. 31. 08:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Ezt válaszd


"-legyek orvos jó fizetéssel, tartsam el (a leendő családom és) a szüleim, és tegyem őket boldoggá, éljek minőségi és jó életet, de unalmat érezzek a mindennapokban"

márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Munka ellett meg hobbi szinten főzhetsz, süthetsz, művészkedhetsz.
márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Miért lennél orvos, ha nem akarsz az lenni? A szüleid álma, nem a tiéd. Olyan szakmát válassz, amit akkor is csinálnál, ha nem fizetnének érte.
márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz orvos lenni, ne legyél az.

A főzés kb. olyan, mint a színészet vagy hasonló. Pár embernek nagyon bejön, a legtöbbek viszont pofára esnek.

1-es verzió: elvégzel valami piacképes dolgot, ami érdekel, hogy legyen "B terved", közben / utána beleveted magad a főzésbe.

2-es verzió: most beleveted magad a főzésbe, és ha nem jön össze, később tanulsz valami biztonságosabbat. (Ez a magasabb kockázatú út, ha kell a B terv, nehezebb lesz, ha viszont nem kell a B terv, akkor könnyebb). Mondjuk ha be is jön a főzés, akkor sem ártana tanulni valami üzletvitelt vagy hasonlót, arra gondolva, ha egyszer saját vállalkozást indítanál

márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Psycho ***** válasza:
79%

Nem a szüleidért választasz karriert, ne az ő életüket éljed. Ha őnekik ez nem tetszik, az az ő problémájuk.

Rég rossz, ha egy szülő szeretete és támogatása feltételekhez van kötve. Márpedig itt ez úgy hangzik, mintha ők csak akkor támogatnának (lelki értelemben biztos, anyagilag nem tudom), hogyha azt táncolod, amit ők fütyülnek.


Azt a kérdést kell feltenned, hogy melyik pályaválasztás áll legközelebb hozzád, a személyiségedhez, melyikben tudsz a leginkább kibontakozni?


Az anyagi kérdéskör az csak egy kis szelete ennek a történetnek (hozzáteszem, egy jól menő séf egyáltalán nem keres rosszul). Nyilván nem elhanyagolható tényező, de nem gondolnám, hogy ennek kell döntenie.

Aztán akkor 40 éven keresztül csinálsz valamit, amivel nem is igazán tudsz azonosulni, csak lenyomták a torkodon? Miközben meg ott fogsz kattogni rajta egy életen át, hogy "mi lett volna, ha...?", meg hogy "elvették tőled" a lehetőséget.


+1 dolog: váltani sosem késő.

márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
88%
Hát én tuti orvos lennék ha meglenne hozzá az eszem(nincs) főzni meg bármikor tudsz ugye.de te döntésed
márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Én is emellett vagyok, hogy legyél orvos. Vagyis nem feltétlen kell orvosnak lenned, de valami piacképes szakmád legyen.

Emellett tudsz főzni, de ahogy előttem is mondták a főzésből valószínűleg nem fogsz tudni megélni.


Én is hasonlóan voltam amúgy, legszívesebben állatokkal foglalkoztam volna, de az nem túl jövedelmező szóval elmentem programozónak. Most végzek az egyetemmel, van egy jó munkám, és elég szabadidőm hogy jusson az állataimra is szóval nem is élel rosszul és nem is unatkozok.

márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A főzés az egy olyan dolog, hogy kb. 10000000 fantasztikus szakácsból egynek bejön az élet. A többi meg simán dolgozik annyit, mint egy orvos, sőt, fizikailag sokkal keményebben, nagyon elb@szott időbeosztással, ami a magánéletén is meglátszik, aztán mégis alig van pénze.


Az orvosnak legalább a képzés után elég normális élete van.


De nyugodtan teszteld le magad: menj be egy számodra szimpatikus étterembe, hogy ugyan van-e lehetőség nyáron/hétvégén/amikor időd van nemhivatalos tanulóként, gyakornokként belepillantani a konyhai életbe.


Ha orvosként szerinted unatkoznál, akkor esetleg gyógyszerkutató irányba elmehetsz. (Nézz utána, hogy ahhoz milyen tanulmányok kellenek, nekem fogalmam nincs róla.) Azzal talán még a szüleid is kibékülnének, ha az a gondod, hogy nem akarsz velük konfromtálódni (bár én azt javasolnám, hogy a pályaválasztásodban ne játsszon semmi szerepet a szüleid vágya).

márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
0%

yah igazából egy zseni vagy, de egy ilyen kérdésnél idegenek véleményét kéred ki 😅😂

Nekem kicsit sántit a dolog, 9-esswl értek egyet, menj inkább írónak, amennyi kamut összetudsz hordnai.

márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Művészetbol nem lehet megélni.
márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!