Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy gepeszmernoki szakon a...

Egy gepeszmernoki szakon a matek mely részei kerülnek elő ?

Figyelt kérdés
Miket kell számolni ezen a szakon ?

ápr. 15. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Minden része.
ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ezt ma már megkérdezted egyszer, csak más formában.

Az orvosihoz és a gépészmérnökihez is kell tudni számolni elég komolyan...

ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Fú, minden. Integrálás, deriválás, stb. Kemény tárgy.
ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

> "Minden része."

Hardcore topológia, gráfelmélet, számelmélet, kategóriaelmélet, algoritmuselmélet... MINDEN!

ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Komolyra fordítva a szót…

Valóban az analízist tanulják leginkább: deriválás, integrálás, differenciálegyenletek a többváltozós parciális differenciális egyenletekkel bezárólag, ezekhez pedig komplex függvénytan sem árt (például Legendre- és Fourier-transzformációk). Amennyire én tapasztaltam, a gépészek tanulják meg legjobban az integrálást, lehet, hogy még a matekosoknál is erősebben. Persze mióta a szimbolikus programok (Maple, Wolfram Mathematica,…) megerősödtek, lehet, hogy már nem veszik annyira komolyan. Nyilván, a numerikus analízis és a programozás is kell valamennyire.

Aztán a lineáris algebra is nagyon fontos, szóval a gépészeknek is szüksége van mátrixokra, sajátértékekre, egyrészt a többváltozós analízishez, másrészt mechanikában (például ezekkel lehet megtalálni, hogy melyik tengely körül legkönnyebb forgatni egy testet, vagy egy szerkezet saját rezgéseit). A saját rezgésekhez amúgy egy kicsit haladóbb csoportelmélet sem árt, nem tudom, belemennek-e BSc/MSc keretében.

Végül geometriából elég fontos a térgeometria, azon belül is az ábrázoló geometria, de ez inkább a „mechanikus”, kevésbé „gondolkodós” része a geometriának (tehát nem olyan, mint hogy bizonyítsuk be, hogy a Feuerbach-kör átmegy a háromszög 9 nevezetes pontján). Szóval térérzék is kell.


A 14:10-es válaszban szereplő témakörök nem jönnek elő, egy gépész azért jóval kevesebb matekot tanul, mint egy matematikus. (Csak azért írtam, mert a többiek nagyon elvoltak azzal, hogy minden kell matekból, ez nagyon nem igaz.)


Végül nem vagyok gépész, szóval bátran javítsatok ki, ha valamit kihagytam vagy eltúloztam. De úgy dióhéjban valami ilyesmi.

ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
A statiszika kimaradt, ha komolyan akarja venni valaki a mérést, akkor az fontos.
ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!