ELTE BTK-val kapcsolatos hülye kérdéseimre szeretnék választ. (? )

Figyelt kérdés

Na, akkor az első. mondjuk tegyük fel, hogy spanyol-angol szakra akarok menni. mitől függ, hogy melyiket választom major-nak v. minor-nak? erre felvételi van? tudom, a major az alap. dee... szóval nekem ez itt teljes sötétség.

másik. ahhoz, hogy én pl spanyol-angol tanár legyek, milyen tantárgyakat kell felvennem, vagy ez mitől függ?

kérlek, legyetek türelmesek, sajnos nem igazán értem a dolgot, de ez szerintem normális- lévén, hogy tizedikes vagyok.

nagyon köszönöm!


2010. nov. 29. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben spanyol szakra kell felvételizned. Amikor felvettek, akkor kell majd felvenned az angol minort (erre etr-ben lehet majd jelentkezni, de ahhoz csak akkor kapsz hozzáférést, ha már az egyetem hallgatója vagy), ez lehet, hogy ugyanabban az évben indul, de lehet, hogy csak egy évvel később.

Ahhoz, hogy tanár lehess, el kell végezni még egy - ha jól tudom - 10 kredites tanári valamit, erről szintén akkor kapsz tájékoztatást, ha már felvettek az egyetemre.

Szóval az a lényeg, hogy vegyenek fel, utána már minden meg lesz oldva. Elég rugalmasak és segítőkészek szoktak lenni a tanulmányin, ők pontosan fogják tudni, mit és hogy kell felvenned és elvégezned.

2010. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. nem tudok választani, hogy melyik legyen az alapszakom. én spanyol kéttannyelvűbe járok, de az angolt egy kicsit jobban szeretem... viszont akkor ... jobban felvesznek, ha spanyol az alap?
2010. nov. 29. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!