Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes most orvosnak tanulni?

Érdemes most orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
Szerintetek x év múlva el tudok majd helyezkedni, és mennyire lehet megélni orvosként inkább külföldön (és főleg melyik országokban)? A Semmelweis a legjobb egyetem vagy van jobb? Igazából bármilyen infónak örülök ezzel kapcsolatban. Jövőre érettségizem majd, és egyelőre nem tudom eldönteni minek tanuljak tovább, szeretném kicsit részletesebben látni milyen az orvosi egyetem, és mi van utána? :)
2011. jan. 1. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát az nagyon múlik, hogy milyen orvos szeretnél lenni. Mert általános orvosnak nem a csúcs a fizetése, és hihetetlen munkát végeznek el. És én úgy gondolom köztük igazán sok hős van akik minden ellenére orvosok maradnak és csinálják tovább.

Specializálódott orvosoknak jobb az esélyük .


De azt nagyon tudom ajánlani, hogy készülj fel. Én a Semmelweisen kezdtem orvosin de olyan a hajtás, szóratás, nagyon keményen kell tanulni hogy lépést tarts. Gimiben mindig 4,4-4,5ös átlagom volt de itt ledöbbentem, hogy mi az hogy heteket tanultam és megbuktam egy vizsgán.


Ezzel azt akarom mondani, akkor gyere orvosnak ha tényleg az akarsz lenni és ez legyen a célod mert akkor van ami motiváljon hogy néha heteken át csak tanulj...Mert éveket nem érdemes úgy eldobni hogy utána úgy gondolod, hogy ez mégsem kell.

2011. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Orvosként mindig el fogsz tudni helyezkedni, nyugaton a többszörösét is megkeresheted az itthoninak (főleg szakorvosként, de ott egy általános orvosnak is lényegesen jobb lehetőségei vannak).

Ha minden jól megy, leghamarabb olyan 8 - 9 év múlva jönnél ki az egyetemről - ha jól számolom:D - az elég sok idő, az még olyan sok idő, talán itthon is történik addig valami pozitív... :)

2011. jan. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Sebész lennék szívesen.

Igen, azt hallottam már hogy elég kemény, de igazából nálam ez nem annyira szempont a továbbtanulásnál, amit akarok azért általában teszek hogy összejöjjön, szóval megtanulok bármit amit kell, ha elhatározom magam - legalábbis a középsulis tananyaggal így van, de mondjuk igaz, az nem túl nehéz, maximum unalmas..

Az meg hogy tényleg orvos szeretnék-e lenni, arra még van eldönteni egy évem, a másik ami érdekelne emellett az a gyógyszerész szakma.

Egyébként nincsenek véletlenül meg jegyzeteid? Mert nagyon érdekelne hogy kb. milyen maga a tananyag.

2011. jan. 2. 00:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Orvosnak megéri menni, már az egyetemi éveid alatt végezheted külföldön a gyakorlataid, kicsit 'megnézheted', hogy milyen máshol, de állítólag kapkodnak a magyar orvosok után. Az elsővel egyet értek, borzalmasan nagy a szórás, és nehéz. Azért épít a gimis anyagra, persze, de közel sem könnyű, már az első év se.
2011. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a sebész az egyik leghúzósabb szakosodási terület, oda tényleg csak a legjobbak mehetnek, és ez tart a legtovább is.
2011. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem éri meg orvosnak lenni. Rengeteg tanulás, baromi kevés pénz, oltári nagy szopás, és az emberek is leköpködnek kb.

Külföldön viszont baromi jól lehet keresni.

De mondjuk ha úgy is külföldre akarsz menni, akkor már egyszerűbb és jobb lenne, ha külföldre mennél suliba. Bécsben pl. állítólag el lehet végezni ingyen is...

Egyébként szerintem az összes mo-i orvosi ugyanolyan jó, nincs olyan, hogy legjobb. Mind nehéz, de hát ez van.

2011. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!