Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes orvosnak...

Szerintetek érdemes orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Most leszek harmadikos gimnazista és ezt a pályát szeretném megcélozni...

És most kicsit bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban..

Nem tudom hogy ezt a pályát válasszam vagy mégsem..

Viszont ezt a pályát szeretném csinálni..csak lehangoló hogy egy rezidens mennyi fizetést kap ahhoz képest hogy mennyit kell tanulnia..:SSS


2011. aug. 3. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy le fognak hurrogni, de én azt tanácsolom, hogyha szeretnél embereket gyógyítani, akkor menj orvosnak, és ne a pénz befolyásoljon. Tényleg lehangoló a helyzet, de ki tudja, lehet, hogy mire odaérsz, jobb lesz.
2011. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Menj ki külföldre! Bárhol dolgozhatsz az EU-ban és 5x-6x többet fogsz keresni mint itt.

Sok helyen az orvosok keresnek a legtöbbet..

Persze ha itthon akarsz maradni akkor nem jó a helyzet.

2011. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan menj orvosnak. Rezidensként még uygan keveset keresnél, de pár év után hálapénzből és leszázalékolásért kapott kenőpénzekből vígan elélsz majd.
2011. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

az se mindegy ám milyen orvosnak mész.

fogorvosok magánpraxissal nagyon jól keresnek

meg a plasztikai sebészek is

2011. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Remélem vágod, hogy a plasztikai sebész összesen 15 évet tanul. Azaz 33 évesen esetleg csinálhat majd egy magánpraxist, mint plasztikai sebész.

Ráadásul ugye a magánpraxishoz pénz kell. Imádom, mikor az emberek úgy képzelik el, hogy csak kibérelnek vmi lyukat aztán jó lesz... Szerintetek mennyibe kerülnek az orvosi gépek? Hát nem pár száz ezer forint..

Egyébként szakorvosként sem fog sokkal többet keresni, mint rezidensként.

Egyébként nem akarlak lebeszélni. Ha ezt akarod, akkor csináld. Én is orvosnak tanulok. Sokáig úgy voltam vele, hogy tuti itt maradok majd, de ahogy telnek az évek, és csak egyre szarabb lesz, most már úgy vagyok vele, hogy nem lesz bűntudatom, ha elmegyek külföldre. Szeretnék gyerekeket, családot, azt pedig nem lehet 90 ezer forintból. És nem hálapénzből szeretnék majd megélni.

2011. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele mennyit tanul egy plasztikai sebész, egyszerűn közöltem, hogy egy plasztikai sebész sokat keres.
2011. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
ha a fő bajod az orvosival az alacsony fizetés, akkor szerintem felejtsd el... ez egy hivatás, amit szívvel-lélekkel kell csinálni, és akkor, ha hajlandó vagy ennek szentelni az életedet. és igen, valószínűleg nem gazdagszol meg belőle, de nem is emiatt választják ezt a pályát a fiatalok. hanem hivatástudatból.
2011. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De fel lehetne végre fogni, hogy a hivatástudatból senki nem él meg. Persze, mindenki azért jelentkezik. Meg amíg csak a saját kis albérletedre kell összekuporgatnod a pénzt úgy, hogy mellette nem marad pénzed másra, addig csak elkönyveled, hogy szar neked, de nembaj, "legalább szeretem a munkám". Csak aztán mikor 27 évesen szeretnél gyereket, akkor rájössz, hogy szarból nem lehet várat építeni. Sokkal nagyobb stressz, rövidebb élet szar fizetésért cserébe? Szerinted ez korrekt?
2011. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazándiból már nagyon régen tudom hogy orvosnak szeretnék tanulni...

És sosem motivált a pénz...nekem inkább az a fontos hogy olyan szakmát tanuljak amit szeretnék is csinálni..még akkor is ha nem fizetnének meg..

És most orvos akarok lenni..!!

Van néhány ismerősöm aki orvosira jár...az egyikük most végzett és megy ki Németországba..szerintem jól teszi..

2011. aug. 4. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!