Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetem mostanában tényleg...

Az egyetem mostanában tényleg csak arról szól, hogy írd meg a vizsgákat és szerezz diplomát, aztán kész?

Figyelt kérdés

Ilyen jellegű beszédet hallottam pár végzett egyetemistától,elmondásuk szerint megterhelő volt az egész és csak a diploma miatt mentek oda...szóval nem annyira érdekelte őket mit is tanítanak ott.

Ez másnál is így van?


2011. ápr. 20. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

igen sokan csak azárt mennek olyan szakra ami nem érdekli őket h mégiscsak járjanak valahova.

De azért nem olyan egyszerű hogy csakúgy megvannak a vizsgák meg a diploma.Ezen emberek többsége már az elején kipotyog.És mégis mi értelme olyan diplomának amivel nem tudsz/nem akarsz mit kezdeni?

2011. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
He én az ilyeneket mindig kiröhögöm:) Vért szenved azért a kegyelempapírért azért hogy lobogtassa mindenki előtt mekkora sztár, de a végzettsége szerinti munkakörben biztos nem helyezkedik el.Mivel egy munkahelyen nem az az elvárás, hogy diplomád legyen( formailag elvárás ugyan) hanem inkább az adott szakterületen legyél jó,érdekeljen, szeressed csinálni, érts hozzá stb.. Mondjuk ha valaki paprikajancsi lehet elhelyezkedik attól még, de hogy a szakmabeliek szemében egy senki lesz az is biztos:)
2011. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sokan már szülők között is tudok olyat h annyira buta hogy arra neveli a gyerekét :jaj csak valamilyen(!) diplomája legyen.Akkor már presztise van mégha 2essel lett meg a diploma és igazán nem is tud vele mit kezdeni.

Utána már van mire hivatkozni ha a munkaügyi rakodómunkásnak vagy szobalánynak küldi ki őket.Hogy jaj de hisz nekik diplomájuk van hogy a fenébe...

2011. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

gondolom egyik kommentelő se jár egyetemre vagy főiskolára, ha úgy általánosságban ilyen jó véleménnyel vannak a témáról...


"Mivel egy munkahelyen nem az az elvárás, hogy diplomád legyen( formailag elvárás ugyan)" magyarul, hiába értesz te az adott szakmához, ha beküldöd az önéletrajzod, és nincs ott, hogy van belőle diplomád, akkor már nem is hívnak be interjúra, ha a diploma elvárás az adott beosztáshoz.

ezért csinálnak olyan sokan "csak úgy" valamilyen diplomát, mert elvárás már szinte minden munkakörbe a diploma. főleg ha valakinek van egy kis ambíciója, és nem beosztottként akar minimálbérért dolgozni, hanem szeretne az évek folyamán feljebb lépni, egy bizonyos szintet már nem lehet elérni diploma nélkül, bármennyire is jó valaki a munkájában.

én egyetemista vagyok, kézzelfogható mérnöki szakon tanulok, egy üzemben leszek gyakorlaton, beszéltem ott pár munkással, akik a saját munkájukban nagyon jók, de az egész gyártási folyamatot nem látják át, ami viszont egy egy mérnöki diplomával rendelkező embernek alap dolog.

ez a különbség a jó "szakmunkás" és a diplomás között (akit persze ugyan úgy be kell tanítani az első 1-2 hónapban, mint bárki mást) egy jó "szakmunkás ezért nem fog tudni feljebb lépni, a diplomásnak viszont meg van rá az esélye (már ha érdekli a szakmája).

2011. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"gondolom egyik kommentelő se jár egyetemre vagy főiskolára,"


De én egyetemre járok.


"magyarul, hiába értesz te az adott szakmához, ha beküldöd az önéletrajzod, és nincs ott, hogy van belőle diplomád, akkor már nem is hívnak be interjúra, ha a diploma elvárás az adott beosztáshoz. "


Ha észrevetted volna milyen kontextusba írtam a kommentem, akkor rájönnél mit magyaráztam, de most nem fogom mégegyszer másképp leírni.

2011. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az ember szereti az adott szakmát, még lehet megterhelő az egyetem...
2011. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

azért én nem hasonlítanám a jó szakmunkásokat azokhoz az üzemi dolgozókhoz akik azt sem tudják miben tevékenykednek,egy jó asztalos pl aki kitanulta a szakmáját nem lehet összehasonlítani egy olyan segédmunkással akinek az elemije sincs meg.

és ha valaki mondjuk jelentkezik a vendéglátás területén egy szakmához ahhoz is kell a diploma?és ha igen milyen?

Én nem tartom helyesnek ezt a hozzáállást,ezért megy mindenki egyetemre akinek a közelébe sem kellene mennie...

a mérnök egy a sok közül igen hasznos!használható szakma de van sok másik ami kb csupa lexikális dolgot ad de konkrét szakmában el sem tudsz vele helyezkedni!

és igen amiket írtunk az egy bizonyos részben helytálló És kérlek gyere ezzel az öntelt szöveggel h bezzeg te jársz mi meg nem.Egyébként meg nem tudhatod.

2011. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ne gyere*
2011. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!